wtorek, 2 lutego 2021 08:54

Ośrodek w Kasinie Wielkiej otwarty dla narciarzy?

Autor Aleksandra Tokarz
Ośrodek w Kasinie Wielkiej otwarty dla narciarzy?

Czy w Kasina Ski&Bike Park można już szusować? Stacja częściowo wznowiła działalność, jednak zastrzega, że pozostaje zamknięta, a organizuje jedynie „otwarte zajęcia edukacyjno-sportowe”.

- Tęsknisz za jazdą na nartach i desce? Weź udział w naszym programie! - czytamy na stronie internetowej stacji spod Śnieżnicy. - Program „Dbaj o zdrowie i sprawność fizyczną swoją i swoich dzieci. Edukacyjne zajęcia sportowe – lekcje jazdy na nartach i snowboardzie” będzie realizowany na obszarze Kasina Ski – na terenach ośnieżonych umożliwiających jazdę na nartach i snowboardzie.
Otwarte zajęcia DLA WSZYSTKICH prowadzone będą codziennie od 30 stycznia w godzinach - soboty i niedziele 08.00-22.00 z przerwą  od 16.00-18.00, poniedziałki-piątki 09.00-22.00 z przerwą od 16.00-18.00 w pełnym reżimie sanitarnym!

Jak zastrzegają właściciele, uruchomienie zajęć nie jest równoznaczne ze wznowieniem narciarskiego sezonu w ośrodku Kasina Ski. Stok pozostaje zamknięty dla osób, które nie biorą udziału w zajęciach.

Branża narciarska: „Możemy już gasić światło, nie przetrwamy”
Właściciele zamkniętych dotąd obiektów mieli nadzieję, że wraz z początkiem lutego będą mogli się otworzyć. Tak się jednak nie stanie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministra zdrowia, gastronomia, hotelarstwo i stoki narciarskie to miejsca, które nadal pozostaną zamknięte. Branża narciars…

Co zrobić by móc wziąć w nich udział? Należy zapoznać się z regulaminem oraz innymi regulacjami obowiązującymi na poszczególnych ośnieżonych terenach Kasina Ski. Następnie wydrukować w domu i wypełnić Oświadczenie oraz pozostawić je w kasie. Właściciele stacji informują, że Oświadczenie można także dostać w kasie. Później wystarczy wykupić szkolenie.

- Bardzo prosimy o ścisłe przestrzeganie reżimu sanitarnego, m.in. bezwzględnego zakrywania ust i nosa jak i zachowania dystansu -apeluje Kasina Ski&Bike Park.

Możliwe jest także wykupienie indywidualnych zajęć z instruktorem.

Ośrodek Kasina Ski należy do Grupy Pingwina, w której skład wchodzą jeszcze dwie małopolskie stacje - Słotwiny Arena w Krynicy i Czarny Groń. Na razie pozostają one jednak zamknięte.

fot. Facebook/Kasina Ski&Bike Park

Limanowa - najnowsze informacje