wtorek, 3 listopada 2020 12:10

Powiat myślenicki. Mamy nowe ognisko? Ponad 30 zakażeń w DPS

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki. Mamy nowe ognisko? Ponad 30 zakażeń w DPS

W powiecie myślenickim zanotowano dzisiaj 111 nowych zakażeń. W większości to przypadki rozproszone. Jednak 31 przypadków pochodzi z Domów Pomocy Społecznej. Pojawiło się nowe ognisko, czy to zakażenia z różnych placówek?

Powiat myślenicki od dłuższego czasu zmaga się z trudną sytuacją epidemiczną. Pojawia się wiele rozproszonych przypadków. Zarazić możemy się wszędzie. W ostatnich tygodniach w powiecie nie pojawiło się żadne, duże ognisko zakażeń. Dziś, z danych uzupełnianych przez WSSE w Krakowie wynika, że 31 zakażeń pochodzi z ognisk DPS. Nie wiemy jednak, czy pochodzą z jednego, czy z kilku placówek. Będziemy starali się to ustalić w najbliższym czasie.

2 dzisiejsze przypadki swoje źródło zakażenia mają w przychodzi lub w szpitalu. Reszta to przypadki rozproszone.

W powiecie w ciągu czterech tygodni przybyło 1085 zakażeń. W kolejnych dniach, również możemy spodziewać się dużych wzrostów.

W powiecie myślenickim do dnia dzisiejszego zanotowano 2 591 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Z czego aktywnych jest 817.

O sytuacji epidemicznej w Małopolsce można przeczytać w artykule:

Małopolska (03.11): Ludzie umierają na ulicach… Nie ma wolnych karetek. Kto zajmie się pacjentami?
WSSE w Krakowie poinformowała dzisiaj o ponad 2 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Sytuacja jest na tyle poważna, że w Małopolsce będą powstawać kolejne szpitale tymczasowe oraz szpital polowy. Już teraz brakuje personelu medycznego. Czy system opieki zdrowotnej to przetrwa? Wczorajszy s…
Powiat proszowicki. Rekord zakażeń! Ponad 40 przypadków z DPS
Dziś w powiecie proszowickim zanotowano aż 59 nowych zakażeń koronawriusem. Takiej liczby od początku epidemii jeszcze nie było. Aż 42 zakażenia pochodzą z DPS! Sytuacja epidemiczna w powiecie proszowicki pogarsza się. Długo region utrzymywał zakażenia na niskim poziomie, jednak dobra passa musiała…
koronawirus najnowsze informacje

Myślenice - najnowsze informacje