wtorek, 3 listopada 2020 13:47

Powiat proszowicki. Rekord zakażeń! Ponad 40 przypadków z DPS

Autor Wiktoria Mitura
Powiat proszowicki. Rekord zakażeń! Ponad 40 przypadków z DPS

Dziś w powiecie proszowickim zanotowano aż 59 nowych zakażeń koronawriusem. Takiej liczby od początku epidemii jeszcze nie było. Aż 42 zakażenia pochodzą z DPS!

Sytuacja epidemiczna w powiecie proszowicki pogarsza się. Długo region utrzymywał zakażenia na niskim poziomie, jednak dobra passa musiała się kiedyś zakończyć. Przede wszystkim dlatego, że wokół powiatu proszowickiego sytuacja epidemiczna jest jeszcze gorsza.

Wpływ na rekordową ilość zakażeń ma ognisko DPS. Dziś, z danych WSSE w Krakowie wynika, że przybyły aż 42 zakażenia. Nie wiemy jeszcze z jakiej konkretnie pochodzą placówki.

W ostatnich 14 dniach w powiecie przybyły 464 zakażenia. Wzrost zakażeń notujemy od 29 października. Być może, w powiecie proszowickim zaczęto robić więcej wymazów w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2.

Duży wzrost w ognisku DPS miał również miejsce w powiecie myślenickim. O tym piszemy tutaj:

Powiat myślenicki. Mamy nowe ognisko? Ponad 30 zakażeń w DPS
W powiecie myślenickim zanotowano dzisiaj 111 nowych zakażeń. W większości to przypadki rozproszone. Jednak 31 przypadków pochodzi z Domów Pomocy Społecznej. Pojawiło się nowe ognisko, czy to zakażenia z różnych placówek? Powiat myślenicki od dłuższego czasu zmaga się z trudną sytuacją epidemiczną.…

Jak wygląda sytuacja epidemiczna w Małopolsce? Przeczytasz o tym poniżej:

Małopolska (03.11): Ludzie umierają na ulicach… Nie ma wolnych karetek. Kto zajmie się pacjentami?
WSSE w Krakowie poinformowała dzisiaj o ponad 2 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Sytuacja jest na tyle poważna, że w Małopolsce będą powstawać kolejne szpitale tymczasowe oraz szpital polowy. Już teraz brakuje personelu medycznego. Czy system opieki zdrowotnej to przetrwa? Wczorajszy s…
koronawirus najnowsze informacje

Proszowice - najnowsze informacje