wtorek, 5 września 2023 13:59

Powiat Myślenicki zagrał dla SMYKÓW!

Autor Norbert Kwiatkowski
Powiat Myślenicki zagrał dla SMYKÓW!

SMYK FEST 2023” to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych festiwali tego lata, jaki odbył się w naszym powiecie. W dniach od 18 do 20 sierpnia wszyscy jednoczyliśmy się w jednym celu – pomocy trojgu podopiecznych FUNDACJI AKURATNA (organizatora wydarzenia): Oli Dzwonek, Frania Foremnego i Kuby Starzaka.

Zakończyła się piąta edycja wyjątkowego festiwalu charytatywnego SMYK FEST 2023, którą Powiat Myślenicki wspiera od 2021 roku. Festiwal to nie tylko wyjątkowe koncerty, ale także Miasteczko Zdrowia, do którego rok rocznie powiat zaprasza wszystkich mieszkańców.

Podczas tegorocznej edycji w Miasteczku Zdrowia, wszyscy mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, porad lekarzy specjalistów Specjalmed w obszarach: dermatologii, kardiologii a także endokrynologii dziecięcej. Każdy chętny mógł także oddać krew w krwiobusie czy zapisać się w bazy dawców szpiku DKMS.

- SMYK FEST to bardzo ważna i potrzebna inicjatywa organizowana w naszym powiecie łącząca różne pokolenia, osoby różnych poglądów. To wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Cieszę się, że Powiat Myślenicki wspiera ten festiwal od kilku lat. Razem z Fundacją Akuratna zorganizowaliśmy Miasteczko Zdrowia, które znów cieszyło się ogromnym powodzeniem. W dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów i badań jest mocno ograniczony, wychodzimy naprzeciw i chcąc im pomóc. – mówi Józef Tomal Starosta Myślenicki.

Warto dodać, że festiwal był dostępny dla osób głuchych i niedosłyszących za pomocą pętli indukcyjnej i napisów na żywo, a osoby które korzystają z pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, otrzymały zaproszenia przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach i mogły wziąć udział w festiwalu.

- W tym miejscu pragnę również podziękować wszystkim wolontariuszom – filarom tego wydarzenia oraz służbom pełniącym zabezpieczenie festiwalu. Dziękuję także lokalnym przedsiębiorcom, że wykazali się zaangażowaniem społecznym wspierając wydarzenie – to bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że Fundacja Akuratna nie pobiera prowizji od darowizn i wpłat, które trafiają do podopiecznych – dodaje wicestarosta Rafał Kudas.

Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz wakacyjnych wydarzeń w powiecie myślenickim, a na festiwalowej scenie będą pojawiać się tak atrakcyjni artyści, jak Ci którzy wystąpili w tym roku, czyli: Zalia, Meek, Oh Why, Rubens, Wiktor Dyduła, Tribbs czy zespół ORGANEK.

Wydarzenie w tym roku poprowadzili: Magdalena Zimoląg – tiktokerka, aktor Mateusz Janicki i Konrad Pondo – influencer.

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka