wtorek, 24 sierpnia 2021 12:30

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Łodzi

Autor Artykuł sponsorowany
Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Łodzi

Powiększanie ust kwasem hialuronowym obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów przez kobiety – jeżeli chodzi o poprawianie urody twarzy. Za jego sprawą usta stają się nie tylko pełniejsze, lecz także jędrniejsze i zyskują intensywniejszy koloryt, przez co odzyskują młodzieńczy wygląd. Zabieg nie jest wyjątkowo skomplikowany, lecz trzeba pamiętać, że gwarancją bezpieczeństwa wykonywania zabiegu jest poddanie się procedurze tylko specjaliście. Wtedy mamy pewność, że modelowanie ust będzie 100% przeprowadzone w sposób prawidłowy, a efekt zadowalający.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym polega zabieg?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym, lub też inaczej ich modelowanie polega na wstrzyknięciu odpowiednio przygotowanego kwasu hialuronowego w wargi, oraz umiejętne rozprowadzenie całej substancji, tak aby rozeszła się równomiernie. Powiększanie ust Łódź sprawia, że stają się one nie tylko pełniejsze oraz bardziej nawilżone, lecz zyskują zdrowszy i zarazem młodszy wygląd. Jak wygląda cała procedura? Pierwszy etap zabiegu to szczegółowa konsultacja z Pacjentką, podczas której zostaje ona poinformowana jak zabieg będzie wyglądał oraz zostaje zapytana jakie efekty chciałaby uzyskać. Podczas rozmowy sprawdzane jest również czy nie występują żadne przeciwskazania do zabiegu. Właściwy zabieg rozpoczyna się od nałożenia powyżej okolice ust preparatu znieczulającego – najczęściej jest to krem znieczulający. W niektórych przypadkach konieczne staje się użycie silniejszego środka znieczulającego – podobnego do tych, stosowanych w gabinetach dentystycznych. gdyby tuż-tuż zabiegach dentystycznych.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu go w usta cieniutką igłą, przez co znacznie ogranicza się powstawanie siniaków. Następnie specjalista modeluje usta kwasem hialuronowym, rozprowadzając mieszankę równomiernie (poprzez delikatne masowanie warg) aby zostały one powiększone, ale w dalszym ciągu prezentowały się naturalnie.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przed i po

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem przywracającym skórze na ustach sprężystość, nawilżającym oraz poprawiający nawilżenie warg. Przez co usta stają się optycznie pełniejsze. Podczas zabiegu linia ust zostaje odpowiednio skorygowana – i powoli nabiera pełniejszy kształt, zostają podniesione opadnięte kąciki ust. Niektóre Pacjentki borykają się na asymetrią ust, ewentualnie chcą usunąć drobne zmarszczki w ich okolicy. Kwas hialuronowy może pomóc w każdym z tych przypadków.

Wskazania do zabiegu powiększania ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym ma na celu odmłodzenie skóry twarzy. Zabieg przywraca jędrność tkanek. Z biegiem czasu organizm, który utracił zdolność syntezy kwasu hialuronowego, starzeje się, co powoduje powstawanie zmarszczek. Zabieg powiększania, czy też modelowania ust ma na celu zniwelowanie zmarszczek występujących dookoła warg.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Należy powstrzymywać się od picia, palenia i zwiększonej aktywności fizycznej przez 7 dni po zabiegu. Usta zawierające kwas hialuronowy mogą być nieco opuchnięte, natomiast jest to zupełnie normalne i nie należy się tym martwić, obrzęk powinien zniknąć kilka dni po zabiegu. Procedura modelowania ust jest mało inwazyjna i nie wymaga dłuższego czasu rekonwalescencji. Można szybko wznowić swoje działania i obowiązki, a efekt jest od razu widoczny. Czasami występuje jedynie lekkie zaczerwienienie lub siniaki w obrębie ust.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Nie można zapominać, że podobnie jak w innych zabiegach ingerujących w jakiś sposób w organizm człowieka, istnieje także wiele przeciwwskazań do powiększania ust kwasem hialuronowym. Chociaż kwas występuje naturalnie w organizmie, samej procedury modelowania ust nie można wykonać podczas zwalczania infekcji, takiej jak infekcja dróg moczowych lub np. próchnica zębów. Przeciwwskazaniami są również nowotwory i niektóre choroby ogólnoustrojowe (takie jak cukrzyca), choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi oraz stosowanie niektórych leków (w tym np. leków przeciwzapalnych). Przeciwwskazania występują również w okresie ciąży i laktacji lub menstruacji. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety uczulone lub nadwrażliwe na leki zawierające kwas hialuronowy oraz skłonne do powstawania blizn przerostowych.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – ile się utrzymuje?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to dość prosta procedura, ale w związku z tym jest dość krótkotrwała. Efekt jest natychmiastowy, ale efekt końcowy można ocenić około 2 dni po ustąpieniu obrzęku. Jeśli chodzi o to, jak długo utrzymuje się efekt na ustach, wszystko jest kwestią indywidualną, która zależy od wielu różnych indywidualnych czynników, lecz dla większości osób średnia trwałość to ok. 6-12 miesięcy. Jednak jeżeli będziemy odpowiednio dbać o usta efekty powinny być widoczne nawet do 2 lat. Zalecenia po zabiegu, aby przedłużyć efekt pełnych ust to rzadkie przebywanie na słońcu i przede wszystkim niepalenie tytoniu. Może to prowadzić do szybszego wchłaniania wypełniacza. Niestety, zażywanie niektórych leków ma podobny efekt.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Modelowanie ust kwasem hialuronowym nie jest niebezpieczna, ale ważne jest, aby brać pod uwagę możliwe skutki uboczne w miarę upływu czasu. Większość siniaków, zaczerwienień i obrzęków znikają po kilku dniach. Usta wypełnione kwasem hialuronowym nie powinny drętwieć ani być obolałe. Jeśli wystąpią powyższe skutki uboczne, należy udać się niezwłocznie do lekarza. To samo należy zrobić w przypadku odczuwania swędzenia po zabiegu – może to być oznaką reakcji alergicznej. Jeśli kwas hialuronowy nie jest równomiernie rozprowadzony, w jamie ustnej mogą tworzyć się grudki. Dlatego bardzo ważne jest, aby zabieg wykonywali profesjonaliści.

Czy powiększanie ust boli?

Na forach internetowych krąży wiele twierdzeń, że powiększanie ust jest bolesne, ale czynności wykonywane przez doświadczonego lekarza są całkowicie bezbolesne. Każdorazowo przed zabiegiem następuje nałożenie kremu znieczulającego, jeżeli Pacjentka ma niski prób bólu lekarz może również wykonać znieczulenie osmotyczne, aby zapewnić maksymalny komfort zabiegu.

Czy wypełniacz w ustach jest wyczuwalny?

Częstym zmartwieniem Pacjentek pragnących wypełnić usta kwasem hialuronowym jest przekonanie, że wypełniacz będzie wyczuwalny w późniejszym czasie, powodując dyskomfort.

To jest całkowicie błędne stwierdzenie. Nic podobnego nie ma miejsca, ponieważ preparat jest szybko integruje się z tkankami, zwłaszcza jeśli lekarz - specjalista równomiernie rozmieści kwas podczas zabiegu chirurgicznego. Na koniec wykonywany jest masaż, a ilość preparatów do wstrzyknięcia w usta dobierana jest zawsze indywidualnie.

Dużo wcale nie znaczy lepiej

Różnorodność kształtów ust jest ogromna. Przy powiększaniu czy też modelowaniu ust należy pamiętać o zasadzie, że dużo wcale nie znaczy dobrze. Można „pobawić” się kształtem ust, jednocześnie podkreślając zalety naszej naturalnej urody. Czasami lepiej podkreślić indywidualność Pacjentki niż kopiować wizerunek znanej modelki czy też aktorki, której usta mogą zwyczajnie do nas nie pasować. W ten sposób wcale się nie upiększymy, wręcz przeciwnie, stąd tak bardzo istotne jest aby zabieg powiększania ust był wykonywany przez specjalistę, który doradzi i dobierze najlepszy kształt ust – podkreślający naszą naturalną urodę.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje