piątek, 14 października 2022 14:29

Powstał nowy punkt pomocy dla uchodźców w Krakowie. "Zapraszamy raz w tygodniu"

Autor Marzena Gitler
Powstał nowy punkt pomocy dla uchodźców w Krakowie. "Zapraszamy raz w tygodniu"

Od wtorku 11 października fundacja OnLife otworzyła punktu wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy. Mieści się przy ulicy Piłsudskiego 29.

W prowadzenie punktu zaangażowany jest Piotr Kubiczek, który poprzednio zorganizował i prowadził punkt wydawania darów przy ul. Kalwaryjskiej. "W sobotę 17 września dzięki wsparciu z Bank Żywności w Krakowie ostatni raz wydaliśmy produkty spożywcze 200 potrzebującym rodzinom. Od jutra po 4 miesiącach pracy przestajemy działać na ulicy Kalwaryjskiej 69" - napisał społecznik na Facebooku. Zapewnił też, że nie zamierza zakończyć akcji pomocowej, a jedynie szuka nowej lokalizacji.

"Od chwili zamknięcia punktu darów na ulicy Kalwaryjskiej 69 szukaliśmy nowej lokalizacji. I udało się. Będziemy w tym dziele współpracować z dwoma innymi fundacjami, bo łączy nas wspólny cel - pomoc uchodźcom z Ukrainy. Teraz potrzebujemy około tygodnia-dwóch, żeby się zorganizować i przygotować do udzielania wsparcia potrzebującym" - napisał Piotr Kubiczek na Facebooku 28 września.

Nowy punkt, zorganizowany tym razem w pobliżu Muzeum Narodowego w Krakowie, w pawilonie przy ulicy Piłsudskiego 29, ruszył 11 października. "Zapraszamy raz w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty od godziny 10.00 do 13.00.Wznawiamy działalność i informujemy, że nasza pomoc trafi do osób, które właśnie przyjechały do Polski oraz do tych, które przekroczyły granicę w ciągu ostatnich 3 pełnych miesięcy. Wyjątkami będą kobiety w ciąży, osoby z niepełnosprawnościami  i po 70 roku życia oraz rodziny z 3-ką lub więcej dzieci (wymagane dokumenty). Zaczynamy we wtorek 11 października o godzinie 10.00. W październiku wsparcie będzie mogło otrzymać każdorazowo około 100 rodzin. Wejście do punktu darów jest od Alei Krasińskiego przy przystanku autobusowym Muzeum Narodowe" - poinformował Piotr Kubiczek.

W punkcie obecnie przygotowywanych jest około 100 pakietów żywności. "Po pomoc rodziny ukraińskie mogą przychodzić raz w tygodniu. Oferujemy w danym dniu taki asortyment, na jaki pozwalają nam środki zebrane od donatorów. Zapraszamy!" - zachęca krakowianin.

"Wczorajsze przedpołudnie w punkcie  darów dla uchodźców z Ukrainy prowadzonym przez Fundację On Life na ulicy Piłsudskiego 29. Odwiedziło nas 116 rodzin, którym wydaliśmy żywność z długim terminem ważności. Pomoc trafiła do 345 potrzebujących, w tym 200 dorosłych, 13 osób niepełnosprawnych i 145 dzieci. Jutro 15 października od godziny 10.00 trzeci raz drzwi będą otwarte dla uchodźców z Ukrainy szukających wsparcia, którzy przyjechali do Krakowa w ostatnich 3 pełnych miesiącach. Poza tym zapraszamy również seniorów po 70 roku życia, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży i matki z co najmniej 3-ką dzieci.  Przygotowanych zostanie 100 pakietów produktów spożywczych" - napisała Fundacja On Life.

Wczorajsze przedpołudnie w punkcie darów dla uchodźców z Ukrainy prowadzonym przez Fundację On Life na ulicy...

Opublikowany przez Punkt darów dla uchodźców z Ukrainy Fundacji On Life, Piłsudskiego 29 Piątek, 14 października 2022

fot. Fb. Piotr Kubiczek

Kraków

Kraków - najnowsze informacje