środa, 15 maja 2024 12:16

Powstanie nowy żłobek na Starym Podgórzu. Ma pomieścić około 100 maluchów

Autor Patryk Trzaska
Powstanie nowy żłobek na Starym Podgórzu. Ma pomieścić około 100 maluchów

To już oficjalne. Powstanie nowy żłobek na Starym Podgórzu. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg w tej sprawie. Nowa placówka ma pomieścić około 100 maluchów.

Nowy żłobek powstanie przy ul. Krzemionki 33, w pobliżu istniejącego budynku przedszkola. Projektanci będą opierać się na wcześniejszej koncepcji i programie funkcjonalno-użytkowym, które zostały przygotowane w poprzednich latach na zlecenie ZIM. Budynek żłobka będzie miał około 818 m2 powierzchni użytkowej, dwie naziemne kondygnacje i 6 sal, zapewniając komfortowe warunki dla dzieci oraz personelu. Dodatkowo, przewidziane są pomieszczenia administracyjne, socjalne i zaplecze gastronomiczne.

Nowa placówka nie będzie tylko budynkiem, ale także zostaną wykonane drogi dojścia i dojazdu dla samochodów i rowerów, zagospodarowana zostanie zieleń wokół budynku, powstanie plac zabaw, droga pożarowa, miejsca postojowe i ogrodzenie.

ZIM ogłosił przetarg, a wybrany wykonawca będzie odpowiedzialny za opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz realizację prac budowlanych. Całość ma być gotowa w ciągu 21 miesięcy od podpisania umowy.

Co istotne, budowa żłobka objęta jest dofinansowaniem w ramach programu "Maluch+" 2022–2029, finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Program ten przewiduje budowę i modernizację kilkunastu żłobków w Krakowie, co pozwoli na zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych o około 1100 w najbliższych latach.

Foto: ZIM

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka