piątek, 26 sierpnia 2022 15:33

Pożar przetwórni owoców! 8 zastępów walczyło z żywiołem

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Pożar przetwórni owoców! 8 zastępów walczyło z żywiołem

Pożar przetwórni w Maszkowicach wybuchł 25 sierpnia ok. godziny 17:00. Na miejscu pracowały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że pożarem objęty był w całości budynek gospodarczy, przeznaczony do przetwórstwa owoców. Z relacji właściciela wynikało, że w budynku nikt nie przebywał, odłączone było zasilanie oraz składowane jest drewno opałowe i styropian. Kilka metrów od budynku objętego pożarem znajdował się budynek mieszkalny oraz pomieszczenia gospodarcze.

-Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w obronie na zagrożone budynki oraz na ognisko pożaru. Wprowadzono do wnętrza budynku strażaków wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dokonano ewakuacji mienia gospodarczego. Zorganizowano zaopatrzenie wodnego do gaszenia pożaru. Strażacy w trakcie działań ewakuowali 13 sztuk butli propan butan, które znajdywały się w budynku. W tym 10 butli było w stanie nienaruszonym, a 3 butle były narażone na promieniowanie cieplne. W trakcie prowadzonych działań monitorowano oraz schładzano butle propan butan. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonych elementów, ale w sposób nienaruszający stabilności konstrukcji. W trakcie prac rozbiórkowych sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej wszystkie elementy budynku. Pogorzelisko zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych, teren wygrodzono przy użyciu taśmy ostrzegawczej

-relacjinują strażacy.

Działania 8 zastępów i 38 strażaków trwały dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje