niedziela, 4 lutego 2024 05:10

Pożegnanie oddziałowej noworodków. Z bocheńskim szpitalem związana była przez 20 lat

Autor Katarzyna Jamróz
Pożegnanie oddziałowej noworodków. Z bocheńskim szpitalem związana była przez 20 lat

Kwiaty, słodkości i głębokie wyrazy wdzięczności – to wszystko towarzyszyło podczas uroczystego pożegnania Anny Jaworskiej, pielęgniarki oddziałowej, która po dwóch dekadach pracy na oddziale noworodków zakończyła pracę w bocheńskim szpitalu.

Anna Jaworska, od 2003 roku, była związana z bocheńskim szpitalem. Od samego początku swojej kariery pełniła funkcję pielęgniarki oddziałowej noworodków. Zyskała uznanie dzięki szerokiej wiedzy oraz właściwemu podejściu do pacjentek. Aktywnie rozwijała się zawodowo, systematycznie podnosząc swoje kwalifikacje. W 2011 roku osiągnęła specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego.

Fot. Szpital Powiatowy w Bochni 

W 2019 roku znalazła się w gronie ponad czterdziestu pielęgniarek w Polsce odznaczonych za zasługi w ochronie zdrowia. Odznaczenia przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Ministerstwie Zdrowia wręczał ówczesny minister zdrowia.

Anna Jaworska uczestniczyła w organizacji oddziału po wybudowaniu nowego pawilonu położniczo-ginekologiczno-neonatologicznego. Wprowadzone wówczas rozwiązania z powodzeniem funkcjonują po dziś dzień.

Źródło/Fot. Szpital Powiatowy w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka