czwartek, 17 listopada 2022 14:24

Poznał przez Internet kobietę z USA. Po kilku tygodniach stracił ponad 140 tysięcy złotych

Autor Patryk Trzaska
Poznał przez Internet kobietę z USA. Po kilku tygodniach stracił ponad 140 tysięcy złotych

Tak teraz oszukują. Historia jednego z mieszkańców powiatu gorlickiego zaczęło się od niewinnej znajomości, a skończyła na stracie ponad 140 tysięcy złotych!

11 listopada do gorlickich funkcjonariuszy zgłosił się 37-letni mieszkaniec powiatu oszukany w związku z inwestycjami w kryptowaluty. Jak twierdził pokrzywdzony, miesiąc wcześniej, w sieci poznał kobietę podającą się za obywatelkę USA. W trakcie korespondencji dowiedział się od niej między innymi, że zajmuje się ona lokowaniem pieniędzy w kryptowaluty i osiąga z tego tytułu duże dochody.

Po jakimś czasie zainteresowany tematem,  za pośrednictwem komunikatora, zaczął otrzymywać od niej na telefon wskazówki dotyczące tego typu transakcji. Następnie założył kryptowalutowy portfel elektroniczny i konto na legalnie działającej giełdzie kryptowalut.

Przez około dwóch tygodniach, mężczyzna zainwestował na giełdzie około 15 tys. dolarów kupując kryptowaluty i uzyskując zysk w wysokości kilku tysięcy dolarów. Wtedy kobieta za pośrednictwem komunikatora poinformowała go, że może także zarobić jeżeli zawrze umowę z inną siecią zajmującą się handlem kryptowalutami. Warunkiem umowy był wkład w wysokości 30 tys. dolarów.

W wyniku  kolejnych transakcji giełdowych  37-latkowi udało się zarobić wymaganą kwotę. Ponieważ uzyskane z inwestycji środki miały podlegać opodatkowaniu, po kontakcie z biurem obsługi klienta firmy inwestującej kryptowaluty okazało się, że aby otrzymać wypłatę środków z inwestycji należy opłacić podatek w wysokości kilku tysięcy dolarów od całości uzyskanej z inwestycji kwoty. Wtedy mężczyzna zorientował się, że prawdopodobnie zostało popełnione oszustwo na jego szkodę, a gdy dokonał sprawdzenia swojego portfela kryptowalutowego stwierdził, że bez jego wiedzy i zgody zostały przełamane zabezpieczenia na jego koncie kryptowalutowym i dokonano przelewu środków na inne konta, w wyniku czego poniósł stratę w łącznej wysokości ponad 140 tysięcy złotych (w tym zainwestowanych 15 tys. dolarów).

Policjanci przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy – szczególnie w kryptowaluty.

inf. KPP Gorlice

foto ilustacyjne - pixabay

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka