środa, 11 sierpnia 2021 08:32

Praca w agencji opiekunek osób starszych – czy warto się na nią zdecydować?

Autor Artykuł sponsorowany
Praca w agencji opiekunek osób starszych – czy warto się na nią zdecydować?

Wiele osób, zwłaszcza kobiet, zastanawia się nad podjęciem pracy jako opiekunka osób starszych, najczęściej za granicami naszego kraju – w Niemczech, ale również w innych krajach, jak Włochy. Jakie są plusy i minusy takiego zatrudnienia, zwłaszcza w kontekście pracy przez agencję? Na te, ale i wiele innych pytań, odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czy warto współpracować z agencjami?

Jak najbardziej, Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które chcą zacząć pracę w tym zawodzie. W agencjach można liczyć nie tylko na szkolenia zawodowe, ale również językowe, a dodatkowo to agencja odpowiada za umowy, kwestie prawne, ale również za przedstawienie nam odpowiedniej dla nas oferty. Dodatkowo, takie oferty będą zawsze dopasowane do naszych realnych możliwości oraz doświadczenia w zawodzie, a w przypadku wyjazdów zagranicznych, nie musimy obawiać się kwestii prawnych czy miejsca, do którego się udajemy.

Olbrzymim wsparciem będzie również koordynator, który służy pomocą nie tylko w Polsce, ale również na miejscu. Dużym plusem jest również ogrom zleceń, które posiadają agencje – jeżeli obecne z jakiegoś powodu się skończy, bardzo łatwo będzie nam znaleźć kolejne zlecenie, a jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy zbytnio zmieniać miejsca zamieszkania i szukamy czegoś np. w tym samym mieście – wtedy wsparcie agencji będzie istotne, gdyż samodzielnie trudniej będzie nam o znalezienie takiego miejsca pracy.

agencja opiekunek osób starszych w niemczech

Czy znajomość języków obcych jest konieczna?

Jak najbardziej, i niestety, w większości przypadków nie wystarczy tutaj język angielski – o ile nie chcemy opiekować się starszymi osobami właśnie w Anglii. W innych przypadkach, jak Niemcy, nie powinniśmy zakładać, że osoby, którymi się opiekujemy, będą znać angielski. W takim przypadku konieczne jest nauczenie się języka, który jest wykorzystywany w danym państwie – warto zwrócić uwagę również na to, czy jest on często wykorzystywany w innych państwach. Np. nauka niemieckiego może wydawać się korzystniejsza, gdyż będzie on wykorzystywany nie tylko w Niemczech, ale również w Austrii, Szwajcarii itd. Warto zastanowić się na początku, czy dany jeżyk daje nam w przyszłości duże szanse na znalezienie pracy w innym miejscu, by nie okazało się, że każdy wyjazd do pracy to konieczność ponownej nauki języka.

Zajęcia, gdy praca się kończy

Dla wielu osób problemem jest fakt, że trudno jest im odnaleźć się w nowym miejscu, zwłaszcza, gdy obowiązki zawodowe się kończą. Tutaj również przydatny będzie język – im lepiej go znamy, tym łatwiej będzie nam poznać kogoś czy np. korzystać z kulturalnej oferty danego miejsca. Warto zastanowić się, co robić w wolnym czasie, by rzeczywistość nas nie przytłoczyła. Jeżeli uwielbiasz filmy, może subskrypcja odpowiedniej platformy streamingowej będzie odpowiednim wyborem, jeżeli wolisz książki – może czytnik ebooków to właściwa rzecz, zwłaszcza, że umożliwi on zakup książek po polsku, a dodatkowo ich elektroniczne wersje nic nie będą ważyć, co będzie miało znaczenie przy przeprowadzce.

Warto być również otwartym na inne osoby, na sąsiadów, by już w nowym miejscu móc poznawać jak najwięcej osób.

Ciężka pracy i swoje własne dobro

Trzeba mieć świadomość tego, że praca opiekuna czy opiekunki osób starszych nie jest zazwyczaj zadaniem łatwym. To ogrom codziennych obowiązków oraz odpowiedzialność za daną osobę. Dodatkowo, osoba starsza może być, przynajmniej na początku, nieufna wobec nas, co nie powinno być dla nas zaskoczeniem – tutaj również warto być osobą serdeczną i otwarta, wtedy taki stan rzeczy może się zmienić.

Jeżeli jednak praca nie układa się tak, jak powinna, mamy liczne problemy np. z osobą, którą się opiekujemy – należy pamiętać, że nasze własne dobro jest dla nas najważniejsze. Dlatego tym bardziej warto stawiać na agencje pracy, gdyż to one oferują odpowiednie zatrudnienie i umowy, które zabezpieczają nas w takich sytuacja, a dodatkowo olbrzymim wsparciem może okazać się pomoc samej koordynatorki lub koordynatora. W takiej sytuacji pracownik nigdy nie jest pozostawiany sam sobie, co jest kluczowe, zwłaszcza w przypadku, gdy nie zna się perfekcyjnie języka czy przepisów prawa w danym kraju.s

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje