wtorek, 18 sierpnia 2020 07:38

Prawie 120 osób trafi do kwarantanny? Kolejne wesele z koronawirusem

Autor Aleksandra Tokarz
Prawie 120 osób trafi do kwarantanny? Kolejne wesele z koronawirusem

111 osób z wesela, które odbyło się 8 sierpnia w gminie Mszana Dolna może trafić do izolacji. Pod koniec tygodnia limanowski sanepid planuje zorganizować punkt poborowy.

W niedzielę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej dotarła informacja o zakażonych osobach, które bawiły się 8 sierpnia na weselu w jednym z lokali w gminie Mszana Dolna. U 2 osób obecnych na tym weselu wystąpiły objawy. Po wykonaniu testów potwierdzono u nich zakażenie koronawirusem.

Jak informuje limanowski sanepid na liście, którą przekazała panna młoda znajduje się 111 osób, do których służby starają się dotrzeć. Większość z osób, które bawiły się na przyjęciu stanowią mieszkańcy powiatu limanowskiego.

Prawdopodobnie pod koniec tygodnia zorganizowany zostanie punkt poboru wymazów od tych osób.

Wesele, które odbyło się 8 sierpnia na terenie gminy Mszana Dolna to kolejne przyjęcie na terenie powiatu limanowskiego, które staje się ogniskiem koronawirusa. Było już wesele w gminie Łukowica, gminie Mszana Dolna i Limanowej.

Wcześniej informowaliśmy także o weselu, które odbyło się w powiecie myślenickim, również 8 sierpnia. Większość gości stanowili wówczas mieszkańcy Limanowszczyzny.

Myślenice. Koronawesele w powiecie. Uczestnicy na kwarantannie!
W drugim tygodniu sierpnia w powiecie myślenickim odbyło się wesele. Jak to ostatnimi czasy bywa, jeden z gości był zakażony koronawirusem. Większość gości stanowili mieszkańcy z terenu Limanowszczyzny. 8 sierpnia w powiecie myślenickim odbyło się wesele. Większość gości stanowili mieszkańcy gminy …

fot. ilustracyjne PSP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje