sobota, 26 marca 2022 10:32

Prawie 2,7 miliona złotych na rozbudowę drogi powiatowej w Gierczycach i Nieszkowicach Małych [ZDJĘCIA]

Autor Katarzyna Jamróz
Prawie 2,7 miliona złotych na rozbudowę drogi powiatowej w Gierczycach i Nieszkowicach Małych [ZDJĘCIA]

Prawie 2,7 miliona złotych dofinansowania otrzymał Powiat Bocheński z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę drogi powiatowej w Gierczycach i Nieszkowicach Małych.

W piątek (25 marca) starosta bocheński Adama Korta w obecności członków Zarządu Powiatu oraz radnych powiatowych, odebrał z rąk wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza symboliczny czek na realizację zadania inwestycyjnego.

— To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Bochnia, przede wszystkim Gierczyc i Nieszkowic Małych. Na rozbudowanym odcinku drogi nie tylko wzrośnie komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Inwestycja rozpocznie się w kwietniu, a zakończenie planowane jest na koniec października. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków na realizacje tego zadania

— mówi starosta Adam Korta.

Całkowita wartość zadania to prawie 5,4 miliona złotych. W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej. Jezdnia zostanie poszerzona, wykonane zostaną nakładki wzmacniające oraz nowa warstwa konstrukcyjna. Powstanie chodnik, nowe pobocza i zjazdy oraz skrzyżowanie z drogą gminną. Drogowcy wybudują zatoki autobusowe, umocnią skarpy oraz przebudują infrastrukturę techniczną.

Podczas spotkania, czeki odebrali również samorządowcy z Bochni, Nowego Wiśnicza i Brzeska oraz Gmin: Rzezawa, Żegocina, Trzciana, Szczurowa i Dębno.

Inf.: Starostwo Powiatowe w Bochni
Fot.: Sabina Kierepka

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje