piątek, 17 grudnia 2021 10:03

Prezent dla żeglarza - lista pomysłów na prezent żeglarski

Autor kal
Prezent dla żeglarza - lista pomysłów na prezent żeglarski

Co kupić na prezent dla żeglarza? Z czego ucieszy się prawdziwy wilk morski, a z czego początkujący adept sztuki żeglarskiej? A może wymarzony podarunek to wcale nie musi być rzecz? O czym warto pamiętać, podejmując tego rodzaju decyzję? Oto najciekawsze propozycje żeglarskich prezentów.

Idealny podarunek dla żeglarza

Znalezienie odpowiedniego prezentu może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza jeśli wydaje się, że osoba, którą pragniemy obdarować, posiada już wszystko. O ile jednak mamy do czynienia z żeglarzem, sprawa jest w gruncie rzeczy bardzo prosta.

Warto mieć na uwadze fakt, że żeglarstwo to nie tylko sport – w większości przypadków jest to już styl życia. Oznacza to, że żeglarz doceni niemal każdy prezent związany z jego pasją. Nawet przysłowiowe skarpety, o ile będą ozdobione odpowiednim motywem, z pewnością przypadną mu do gustu. Co więcej, jeśli podarunek będzie nie tylko „żeglarski”, ale też przemyślany, radość obdarowanego będzie podwójna.

Zabawny czy praktyczny?

Kupując prezent dla żeglarza, warto przede wszystkim ustalić, czy lepszym rozwiązaniem będzie coś praktycznego, czy raczej zabawnego.

Najważniejszą wytyczną, jaką należy się tu kierować, powinien być staż na wodzie oraz doświadczenie żeglarskie. Jeśli mamy do czynienia ze starym żeglarzem, jest bardzo prawdopodobne, że posiada on już wszelkie niezbędne gadżety. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie zabawny podarunek, np. koszulka lub kubek z ciekawym napisem.

Jeżeli jednak pragniemy znaleźć prezent dla początkującego żeglarza, znacznie lepszym rozwiązaniem może się okazać zakup czegoś praktycznego. Dzięki temu można będzie nie tylko sprawić obdarowanemu radość, ale również zainwestować w jego komfort lub bezpieczeństwo.

Jaki prezent dla młodego żeglarza?

Co najlepiej sprawdzi się w charakterze podarunku dla żeglarza, który dopiero stawia pierwsze kroki na pokładzie? Najprościej byłoby po prostu zapytać, co mu się przyda. Jeśli jednak chcemy zrobić mu niespodziankę, warto wybrać którąś z poniższych propozycji:

  • praktyczna torba żeglarska. Tego rodzaju prezent przyda się nie tylko na wodzie, ale i w podróży,
  • książka o żeglarstwie. Specjalistycznej wiedzy i porad nigdy za wiele,
  • nawigacyjny zestaw szkoleniowy. Umożliwi on zdobycie najważniejszych umiejętności i uniezależnienie się od elektroniki,
  • kompas – przedmiot nie do przecenienia zarówno na wodzie, jak i w terenie,
  • specjalny nóż żeglarski z marszpiklem służącym do rozplątywania węzłów.

Tanie, sprawdzone prezenty dla żeglarzy

Ograniczone finanse z pewnością utrudniają znalezienie odpowiedniego prezentu. Nie oznacza to jednak, że czynią to zadanie niewykonalnym. Przeciwnie – nawet dysponując skromnymi środkami, można sprawić dużą radość żeglarzowi.

Przy okrojonym budżecie najlepiej sprawdzą się następujące gadżety:

  • czapka z daszkiem, która podczas rejsu przyda się do ochrony przed słońcem i wiatrem. Warto zadbać o to, by zdobił ją motyw lub napis związany z żeglowaniem,
czapka z daszkiem
  • latarka czołówka – jest niezbędna nie tylko podczas nocnej wachty, ale też w          wielu innych sytuacjach, np. w górach, czy na campingu,
  • żeglarska biżuteria. Wbrew pozorom, jest to propozycja skierowana nie tylko do pań. Bransoletki, czy ozdoby wykonane z lin, szekli i innych jachtowych elementów występują również w wersji dla panów.

Droższe prezenty

Przy większym budżecie warto rozważyć zakup voucherów prezentowych. Taki prezent z pewnością zostanie doceniony, a przy tym może stanowić swoistą inwestycję

pomysł na prezent dla żeglarza

Na co warto postawić? Oto nasze sugestie:

  • voucher na kurs żeglarski. Tego rodzaju podarunek będzie nie tylko wspaniałą przygodą, ale może nawet zdeterminować przyszłość młodego żeglarza i stanowić dla niego początek nowego rozdziału w życiu. Biorąc udział w takim szkoleniu, może on podszlifować umiejętności i zdobyć doświadczenie na wodzie oraz nawiązać kontakty z innymi wodniakami,
  • voucher na czarter jachtu. Jest to doskonały prezent dla osoby, która ma już pewne obycie z tematem i marzy o przygodzie pod żaglami, ale ze względów finansowych nie może sobie pozwolić na wynajęcie łodzi. Bez wątpienia przyjmie taki podarunek z dużą wdzięcznością.

Wsparcie merytoryczne: szkoła żeglarska Ocean Team Sailing School.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje