poniedziałek, 3 sierpnia 2020 13:32

Prezydent Duda na Wawelu. Modlił się przy grobie św. Stanisława i Pary Prezydenckiej

Autor Marzena Gitler
Prezydent Duda na Wawelu. Modlił się przy grobie św. Stanisława i Pary Prezydenckiej

Andrzej Duda modlił się przy relikwiach św. Stanisława w katedrze na Wawelu. Złożył wiązanki kwiatów przy grobach swoich poprzedników.

Prezydent Andrzej Duda w katedrze wawelskiej modlił się przy relikwiach św. Stanisława. Prezydent zwiedził również otwartą dla turystów kaplicę Zygmuntowską.

Przed chwilą odwiedził nas Prezydent Andrzej Duda, który przed rozpoczęciem swej drugiej kadencji modlił się przy relikwiach św. Stanisława. Zwiedził również otwartą kaplicę Zygmuntowską

Posted by Katedra na Wawelu on Monday, August 3, 2020

Jak zaznaczył, jego wizyta na Wawelu związana jest z tym, żeby „oddać hołd i pomodlić się przy grobie pary prezydenckiej”. – A także po prostu być w moim Krakowie – powiedział Andrzej Duda. Przywitał się też z obecnymi na wzgórzu wawelskim turystami.

Po powrocie do Warszawy Prezydent weźmie udział wziął udział w mszy św. za ojczyznę, którą odprawi w warszawskiej Archikatedrze im św. Jana Chrzciciela przewodniczący KEP apb Stanisław Gądecki.

Szef gabinetu prezydenta RP przekazał, że po zakończeniu mszy św. prezydent odda hołd swoim nieżyjącym poprzednikom na urzędzie; złoży wieńce i kwiaty w miejscach upamiętnienia prezydentów Gabriela Narutowicza, Stanisława Wojciechowskiego, Ignacego Mościckiego i pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego.

W czwartek, 6 sierpnia Andrzej Duda złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpocznie drugą pięcioletnią kadencję prezydencką; wygłosi też orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym i przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Uroczystości ze względu na epidemię koronawirusa będą miały skromniejszy charakter niż poprzednio.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje