wtorek, 3 listopada 2020 10:51

Prezydent Krakowa złożył kondolencje burmistrzowi Wiednia po ataku terrorystycznym

Autor Marzena Gitler
Prezydent Krakowa złożył kondolencje burmistrzowi Wiednia po ataku terrorystycznym

Po poniedziałkowym ataku terrorystycznym w stolicy Austrii, prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski złożył kondolencje burmistrzowi Wiednia Michaelowi Ludwigowi.

W poniedziałek, 2 listopada w centrum Wiednia doszło do ataku pod synagogą i strzelaniny do cywilów. Kanclerz Austrii Sebastian Kurz poinformował, że incydent był atakiem terrorystycznym. Solidarność z Austrią natychmiast wyrazili liderzy państw europejskich, którzy jednogłośnie potępili ataki.

W liście do burmistrza Wiednia Michaela Ludwiga prezydent Majchrowski napisał:

„Jestem głęboko wstrząśnięty wiadomością o ataku terrorystycznym, który uderzył wczoraj w samo serce Wiednia.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla aktów przemocy wymierzanych w ludność cywilną i wartości jakie wyznajemy.

W imieniu mieszkańców Krakowa przekazuję wyrazy szczerego współczucia wszystkim rodzinom i bliskim ofiar. Pozostajemy solidarni z wiedeńczykami w walce z agresją, ekstremizmem i atakami terroru.

W tych trudnych chwilach jesteśmy z Wami!”

zobacz też:

Koronawirus w Krakowie. W planach już czwarty szpital tymczasowy [AKTUALIZACJA 3.11]
Dziś Kraków przekroczył barierę 10 tys. zakażeń koronawirusem od poczatku epidemii. Dokładnie jest ich już 10 364. Z tej liczby 38,5% to przypadki aktywne. Jest ich obecnie już prawie 4 tysiące. Tymczasem wcałym województwie są obecnie tylko 4 wolne respiratory!
Kraków. Od dziś nowe stawki za wywóz śmieci
Z początkiem listopada weszły w życie nowe zasady gospodarowania odpadami w Krakowie. Właściciele nieruchomości położonych na terenie Gminy Miejskiej Kraków do 10 grudnia mają obowiązek złożenia nowych (kolejnych) deklaracji.
Kraków. Zapal znicz w Libanie
Jeszcze do 3 listopada otwarta jest część kamieniołomu Liban, na której znajduje się zbiorowa mogiła i pomnik z tablicą pamiątkową poświęconą wszystkim męczonym i zamordowanym Polakom, którzy pracowali tu w czasie niemieckiej okupacji.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje