poniedziałek, 28 marca 2022 06:08

Prezydent Rzeszowa w Grabiu. "Jestem ogromnie wdzięczny"

Autor Marzena Gitler
Prezydent Rzeszowa w Grabiu. "Jestem ogromnie wdzięczny"

25 marca, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek odwiedził Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu, gdzie spotkał się z Burmistrzem Wieliczki Arturem Koziołem.

Trzeba przypomnieć, że pierwsi mieszkańcy domów w Grabiu dotarli właśnie z Rzeszowa w pierwszych dniach wojny. Szczególnie w tym czasie samorządy koordynowały szybką lokację napływający z granicy uchodźców z Ukrainy. Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł zaprezentował Prezydentowi Konradowi Fijołkowi Centrum Pomocy w Grabiu, opowiedział o zasadach funkcjonowania tego miejsca i przedstawił jego mieszkańców.

"Już w pierwszym tygodniu wojny na Ukrainie udało nam się zapewnić bezpieczny dom dla ponad 60 uchodźców. Na nasz apel o pomoc natychmiast odpowiedziało wtedy Miasto i Gmina Wieliczka i Burmistrz Artur Kozioł. Dziś odwiedziłem mieszkające tam rodziny. Mają świetne warunki i opiekę, za co jestem ogromnie wdzięczny Burmistrzowi i jego ekipie. W samorządzie siła! - napisał Konrad Fijołek na Facebooku.

Już w pierwszym tygodniu wojny na Ukrainie udało nam się zapewnić bezpieczny dom dla ponad 60 uchodźców. Na nasz apel o...

Opublikowany przez Konrada Fijołka Prezydenta Rzeszowę Piątek, 25 marca 2022

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje