sobota, 4 lutego 2023 14:30

Problemy nie tylko w Tatrach. Zamknięto szlaki w Ojcowie

Autor Marzena Gitler
Problemy nie tylko w Tatrach. Zamknięto szlaki w Ojcowie

Ostrzeżenie o trudnych warunkach w Ojcowskim Parku Narodowym pojawiło się już w piątek, 3 lutego. Dzień, później dyrekcja OPN zadecydowała o zamknięciu szlaków i parkingów.

Małopolska z powodu ataku zimy straciła na pewien czas kolejną atrakcje turystyczną. Do decyzji o zamknięciu parku, którą wydał Tatrzański Park Narodowy, dołączył też Park w Ojcowie.  

Komunikat o złych warunkach opublikowano już w piątek wieczorem "W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, tj. intensywnymi opadami śniegu powodującego okiść i łamanie gałęzi oraz konarów drzew prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów po Parku (zwłaszcza po szlakach leśnych), a także o śledzenie bieżących komunikatów IMGW. Na szlakach zalega warstwa świeżego śniegu, pod którym w wielu miejscach znajduje się lód. Przypominamy, iż szlaki na terenie OPN nie są utrzymywane (odśnieżane, sypane itd)" - poinformowano na stronie Parku.

Dziś rano zapadła decyzja o zamknięciu parku dla turystów. "Po nocnych opadach śniegu oraz marznącego deszczu na szlakach znajduje się warstwa śniegu, pod którym zalega lód. Występują też silne podmuchy wiatru, które powodują zamiecie śnieżne i łamanie gałęzi drzew. W związku z trudnymi warunkami od dn. 4.02.2023 r. (sobota) do odwołania zamknięte są szlaki turystyczne, zamek w Ojcowie i parkingi "Pod Zamkiem" oraz "Złota Góra". Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przepraszamy za utrudnienia. Drogi publiczne są otwarte, częściowo panują na nich trudne warunki. Prosimy o śledzenie bieżących komunikatów IMGW" - zaapelowano.

fot. Fb. Ojcowski Park Narodowy

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka