środa, 24 lipca 2019 08:12

Proszowice: Jakie szkody spowodowała nawałnica [ZDJĘCIA]

Autor (red)
Proszowice: Jakie szkody spowodowała nawałnica [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 21 lipca, przez Proszowice przetoczyła się ulewna burza, miejscami z gradem, która spowodowała liczne podtopienia i zalania. Wyrządziła też niemałe szkody.

Czajęczyce – Bobin oberwana droga pomiędzy wsiami,

Górka Stogniowska – przy drodze gminnej podtopienie domu, zerwanie dachu z budynku gospodarczego, zalane pola oraz zamulone rowy.

Jakubowice – zamulone drogi

Jazdowiczki – zamulona droga

Klimontów – zamulone drogi, zalana „Stara wieś”,  powalone drzewa w Parku

Kościelec- zamulone drogi, zatkany przepust – Droga Powiatowa, woda z wodociągów nie nadaje się do picia. W posesji nr... zamulone podwórko, woda weszła do domu, zniszczone meble, piec centralnego ogrzewania, zapotrzebowanie na kontener na mokre przedmioty. Uszkodzone ogrodzenie.

Łaganów – podtopienie najbliższego budynku mieszkalnego przy przepuście, grozi podmyciem, podtopione piwnice, zalane stodoły.

Makocice – droga w stronę Opatkowic – zamulony rów i droga w kierunku zagajnika/lasu. Droga Makocice – Kowary zamulona. Uszkodzona nawierzchnia asfaltowa wjazdu z drogi powiatowej do remizy.

Ostrów – Zamulona nieprzejezdna droga „Janów”

Posiłów – przewrócone słupy, pozamulane i zalane drogi

Przezwody – zalane podwórko, domy, zalane wszystkie rowy i droga do Kościelca, zamulone drogi zerwany asfalt, namuliska w rowach.

Teresin - zalane drogi dojazdowe do pól, drzewa powalone, podtopione piwnice. Uprawy, kamień w polach i rowach.

Szreniawa – zamulona droga kierunek Szreniawa – Klimontów, zamulony rów od góry do łuku  w okolicach placu zabaw, powalone drzewa oraz gałęzie w okolicach przetwórni warzyw – pierogów, Droga Młyńska woda w posesji. Zalane piwnice, posesje, pola oraz  zniszczone tytoń i kukurydza. Zalana droga, wylała Klimontówka.

Szczytniki – zamulone drogi i zalane podwórka.

Szczytniki- Kolonia – uszkodzenie drogi zerwanie asfaltu na długości ok. 200 m

Szklana – zamulona droga w kierunku Piotrkowice Małe.

Więckowice – zamulenie dróg od Łaganowa w stronę Wolwanowic, od remizy w stronę Żębocina, od Cmentarza w stronę Dobranowic ( osuwisko- zerwany brzeg)

Wolwanowice - wyrwa w drodze dojazdowej do pól

Żębocin - zalane budynki mieszkalne wzdłuż rowu w kierunku Więckowic, zalane studnie, zniszczone 2 mosty. W gospodarstwach woda w piwnicach. Nowa droga Biały Krzyż,,wąwóz” z uwagi na drobny kamień wszystko spłynęło.

info i fot: UMiG Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje