środa, 31 lipca 2019 08:37

Proszowice: Obchody Święta Policji [ZDJĘCIA]

Autor (red)
Proszowice: Obchody Święta Policji [ZDJĘCIA]

W środę 24 lipca 2019 roku na płycie proszowickiego rynku odbyły się obchody Święta Policji, które w tym roku przypadło w setną rocznicę powołania Policji Państwowej.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej przez ks dziekana dr Jana Zwierzchowskiego w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na zaproszenie inspektora Jerzego Grońskiego Komendanta Komendy Powiatowej w Proszowicach przybyli goście z wielu instytucji. Gminę i Miasta Proszowice reprezentowali Grzegorz Cichy Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice, Zastępca Burmistrza - Zbigniew Nowak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Pabjańczyk.

Wśród gości obecni byli: Poseł na Sejm RP Włodzimierz Bernacki, inspektor Piotr Morajko Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Starosta Powiatu Proszowickiego Grzegorz Pióro, wójtowie i burmistrzowie, radni, przedstawiciele służb i instytucji z terenu powiatu Proszowickiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, emerytowani funkcjonariusze. Po zakończonej mszy świętej, uczestnicy obchodów  biorący udział w uroczystym przemarszu udali się na płytę rynku, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, podczas której na wyższe stopnie służbowe awansowano funkcjonariuszy z KPP w Proszowicach.

Nominacje z rąk: Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie - insp. Piotra Morajko i Komendanta Powiatowego Policji w Proszowicach - insp. Jerzego Grońskiego otrzymało 22 funkcjonariuszy.

Na stopień podinspektora Policji – nadkomisarz Artur Sroga,

na stopień nadkomisarza Policji – komisarz Marcin Laskosz,

na stopień komisarza Policji – podkomisarz Grzegorz Perczyński,

na stopień starszego aspiranta Policji – aspirant Dariusz Olszewski, aspirant Jacek Porębski, aspirant Sławomir Zaręba, aspirant Artur Ciochoń,

na stopień aspiranta Policji - młodszy aspirant Rafał Czarny, młodszy aspirant Sławomir Dubiel, młodszy aspirant Mateusz Matuszczyk, młodszy aspirant Anna Gąsior,

na stopień młodszego aspiranta Policji – sierżant sztabowy Mariusz Włodarczyk, sierżant sztabowy Jarzy Kołodziej,

na stopień sierżanta sztabowego Policji – starszy sierżant Kamil Zapała,

na stopień starszego sierżanta Policji – sierżant Marcel Miałkowski, sierżant Tomasz Misiaszek, sierżant Michał Kubik, sierżant Jacek Wilk, sierżant Adrian Adamczyk,

na stopień starszego posterunkowego Policji – posterunkowy Michał Jarosz, posterunkowy Kamil Marzec, posterunkowy Mateusz Pomykała.

Komendant Jerzy Groński został uhonorowany medalem 75-lecia Ligi Obrony Kraju.

Na zakończenie uroczystości o zabranie głosu poproszono przybyłych gości. W swoich przemówieniu zarówno Poseł na Sejm RP Włodzimierz Bernacki, Starosta Powiatu Proszowickiego Grzegorz Pióro jak i Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy podziękowali funkcjonariuszom policji za służbę, którą policjanci niejednokrotnie pełnią z narażeniem życia, a także podkreślali jak ważna jest praca, którą funkcjonariusze wykonują dla naszego powiatu.

Proszowice - najnowsze informacje