środa, 30 stycznia 2019 10:56

Przeciszów: nocny pościg za piratem drogowym. Kierujący miał... 15 lat

Autor Aleksandra Bieniek
Przeciszów: nocny pościg za piratem drogowym. Kierujący miał... 15 lat

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze przekazali do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału ds. Rodzinnych i Nieletnich,  materiały dotyczące nocnego pościgu za kierowcą samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Piratem drogowym okazał się... 15-latek, który na przejażdżkę zabrał swojego o rok starszego kolegę.

Do ujęcia nieletniego doszło w nocy z 20/21 stycznia, kiedy policjanci z zatorskiego komisariatu patrolowali rejon Gminy Przeciszów. Tuż po godzinie 01.00 zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził jadący ulicą Podlesie samochód marki Ford, którego kierowca na widok radiowozu nagle skręcił w boczną uliczkę.

Policjanci podejrzewając, że kierowca w ten sposób próbował uniknąć kontroli, natychmiast pojechali za pojazdem, dając sygnały do zatrzymania się. Niestety kierowca, w dalszym ciągu nie reagował, a jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole uprawne.

Policjanci błyskawicznie, zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do Forda. Okazało się, że za kierowcą auta siedział 15–letni mieszkaniec Przeciszowa. Chłopak na nocną przejażdżkę samochodem rodziców zabrał swojego 16–letniego kolegę. Obaj nastolatkowie trafili do komisariatu Policji, z którego odebrali ich rodzice. Stwierdzili oni, że nie wiedzieli, iż synowie zamiast spać wyszli z domu.

Materiały w sprawie czynów, których dopuścił się nastolatek policjanci przekazali do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału ds. Rodzinnych i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w stosunku do nieletniego.

Pełnoletniemu sprawcy za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie innej osoby na utratę życia lub zdrowia grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka