poniedziałek, 27 czerwca 2022 13:07

„Przegoń raka dla Dzieciaka”. Bieg w szczytnym celu zahaczy o Gorlice

Autor Patryk Trzaska
„Przegoń raka dla Dzieciaka”. Bieg w szczytnym celu zahaczy o Gorlice

Już w najbliższy czwartek, 30.06, około godziny 18:00 odbędzie się sztafeta „Przegoń raka dla Dzieciaka”, której celem jest zebranie 100 000 zł dla dzieci chorych na raka. Najbliższy etap wbiegnie również do Gorlic.

Gorlice to przedostatni etap Ultra Sztafety o długości prawie 700 km, organizowanej przez grupę biegaczy amatorów przy wsparciu fundacji Gajusz, którzy od 3 lat, biegając, zbierają pieniądze na leczenie dzieci z chorobą nowotworową. W tym roku, aby wesprzeć chorujących najmłodszych, w dniach 25.06 - 01.07, grupa pokona drogę z Karpacza do Polańczyka – 5 km przewyższeń na trasie i 660 km po polskich, czeskich i słowackich górach! Cały bieg składa się z sześciu etapów, z których piąty przebiega przez Gorlice i właśnie na stadionie OSiR ma swój finał!

To jednak nie wszystko! Chętnych amatorów biegania, profesjonalnych biegaczy, a także rowerzystów i miłośników dwóch kołek, organizatorzy zapraszają do czynnego udziału na ostatnich kilometrach odcinka Nowy Targ – Gorlice.

Przypominamy też, że Wielobój składa się z 6 konkurencji w każdym z terminów, które będą punktowane w zależności od zajętych miejsc. Suma punktów ze wszystkich 12 konkurencji (oba rzuty) decydować będzie o ostatecznej kolejności w klasyfikacji końcowej. Rozdanie nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych odbędzie się w 31.08.2022  r.

Zbiórkę można wesprzeć również na Facebooku Grypy Przegoń raka dla Dziecka.

inf./fot. - UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje