piątek, 22 stycznia 2021 12:12

Przejechał po leżącym na jezdni 56-latku. Ale czy to on go zabił?

Autor Mirosław Haładyj
Przejechał po leżącym na jezdni 56-latku. Ale czy to on go zabił?

Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań, a sekcja wykaże, czy zgon nastąpił w wyniku najechania przez samochód.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 21 stycznia wieczorem po godzinie 21, w Szaflarach na ulicy Palenica. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Iveco, jadąc w kierunku miejscowości Bańska Wyżna najechał na mężczyznę, który leżał na jezdni. Mężczyzna zmarł – to 56-latek, mieszkaniec gminy Szaflary. Jego ciało zostało zabezpieczone do badań. Sekcja wykaże, czy zmarł w wyniku najechania przez samochód.

Mężczyzna kierujący pojazdem był trzeźwy. Pod nadzorem prokuratora             policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wykonali czynności procesowe, oględziny miejsca, zabezpieczono ślady i dowody. Pojazd został przetransportowany na parking strzeżony. Na miejscu obecny był również biegły sądowy do spraw wypadków drogowych. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo.

– W chwili zdarzenia panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Minionej nocy na terenie Podhala występowały mgły. Apelujemy o ostrożność

– pisze policja.

Inf. i foto: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje