wtorek, 16 maja 2023 09:55

Przez 50 lat walczyli z cieknącym dachem. ZS w Piotrkowicach Małych zostanie wyremontowany

Autor Patryk Trzaska
Przez 50 lat walczyli z cieknącym dachem. ZS w Piotrkowicach Małych zostanie wyremontowany

Ponad 50 lat. Tyle z przeciekającym dachem musieli radzić sobie pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych (powiat proszowicki). Teraz ma się to wreszcie zmienić. Wszystko za sprawą wartej 3 miliony umowy.

Piotrkowice Małe to wieś w Polsce położona w powiecie proszowickim, w gminie Koniusza. Pracownicy i uczniowie uczęszczający do lokalnego Zespołu Szkół od ponad pół wieku musieli mierzyć się z cieknącym dachem. Teraz jednak ma się to zmienić.

Starostwo Powiatowe w Proszowicach podpisało wartą blisko 3 miliony złotych umowę z krakowską firmą Kospol na gruntowny remont placówki. Poza wymianą cieknącego dachu ma zostać przeprowadzony remont sali gimnastycznej, pracowni komputerowej, a także sanitariów i korytarzy. Inwestycja jest dofinansowana z funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Inicjatorzy projektu zakładają, że prace potrwają około 10 miesięcy. Większość prac wewnątrz  budynku ma zostać przeprowadzona podczas wakacji. W przypadku przedłużenia się prac remontowych, jest możliwość czasowego wykluczenia części pomieszczeń również w trakcie roku szkolnego.

foto. Google Street Viev

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka