czwartek, 7 marca 2024 12:01

Przyjaźń człowieka z łosiem jest możliwa? To wideo z Polski bije rekordy popularności [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Przyjaźń człowieka z łosiem jest możliwa? To wideo z Polski bije rekordy popularności [WIDEO]

Być może to nagranie widzieliście już na TikToku, platformie X czy Facebooku. Wcale by nas to nie dziwiło, ponieważ poniższe wideo to absolutny unikat. Pan Stanisław Wrzeziński nie tylko był świadkiem wyjątkowego spotkania z łosiem, ale wręcz po profesorsku zachował w nim chłodną głowę.

Do całego zdarzenia doszło w okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Potężnie zbudowany łoś spacerował sobie środkiem jezdni, gdy nagle zobaczył mężczyznę trzymającego w dłoni swojego iPhone'a. Co było dalej? Musicie koniecznie to zobaczyć...

Film pochodzi z Facebookowego profilu Fotopułapki - Trail Cameras, a jego autorem jest wspomniany Stanisław Wrzeziński:

Spotkanie z łosiem 🤎 🦌

Spotkanie z łosiem 🤎 🦌 📌 okolice Kampinoskiego Parku Narodowego 🎥 Stanisław Wrzesiński

Opublikowany przez Fotopułapki - Trail Cameras Poniedziałek, 4 marca 2024

Nagranie jest o tyle nietuzinkowe, że łosie są raczej płochliwe i unikają człowieka. Obecnie szacuje się, że na terenie naszego kraju żyje około 28 tysięcy osobników tego niezwykle ciekawego gatunku.

Ten największy żyjący ssak z rodziny jeleniowatych nie ma wielu wrogów w przyrodzie. A przynajmniej nie w Polsce, gdzie tylko zgrana i silna wataha wilków byłaby w stanie go upolować (i to raczej młodsze lub schorowane osobniki).

W przypadku łosi - samiec jest większy od samicy i osiąga ok. 3 m długości oraz 1,8 m wysokości. Jego waga waha się od 380 kg do ok. 3/4 tony. Nierzadko jednak jest przekraczana - największy zmierzony łoś ważył 825 kg, a jego poroże miało rozpiętość niemal 2 metrów.

Foto: zrzut ekranu/Fotopułapki - Trail Cameras (Stanisław Wrzeziński)

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka