wtorek, 31 stycznia 2023 16:27

Kraków. Przyszedł do kościoła ze śrubokrętem. Zatrzymała go policja. Grozi mu więzienie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kraków. Przyszedł do kościoła ze śrubokrętem. Zatrzymała go policja. Grozi mu więzienie

W zeszłym tygodniu, w Łagiewnikach krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do kościelnej skarbony i ukraść z niej zgromadzone tam datki. Okazało się, że okradł on już tę skarbonę w październiku. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

19 stycznia policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się do jednego z kościołów w Łagiewnikach, gdzie według zgłoszenia miało dojść do próby włamania do kościelnej skarbony. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który wskazał mężczyznę znajdującego się na terenie kościoła, który chwilę wcześniej próbował ukraść datki ze skarbony. Policjanci natychmiast wylegitymowali 31-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który przyznał się do próby włamania.

Mundurowi ustalili, że do podobnego zdarzenia w tym kościele doszło trzy miesiące wcześniej. Wtedy jednak sprawcy udało się włamać do skarbony, z której zniknęło 2 tysiące złotych. 31-latek przyznał się, że to on za pomocą śrubokręta wyłamał wówczas zamek w skarbonie i ukradł pieniądze. W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili przy mężczyźnie śrubokręt, który posłużył mu do próby włamania. 31-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka