poniedziałek, 7 września 2020 12:14

Puste klasy i korytarze. Liceum na nauce zdalnej

Autor Marzena Gitler
Puste klasy i korytarze. Liceum na nauce zdalnej

Od poniedziałku Zespół Szkół nr 1 w Działdowie przeszedł na nauczanie zdalne. Koronawirusa wykryto u jednego z nauczycieli placówki, do której uczęszcza ok. 700 uczniów. Cała kadra nauczycielska i część uczniów są na kwarantannie.

O przejściu na zdalne nauczanie poinformowała dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej w Działdowie w specjalnym komunikacie. Nauka za zgodą sanepidu od 7 do 11 września będzie odbywać się zdalnie.

Drodzy Uczniowie i Rodzice. W oparciu o opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Działdowie oraz organu...

Posted by G r U N w A L d Z k A on Sunday, September 6, 2020

Na kwarantannie będzie przebywa cała kadra nauczycieska - 51 osób oraz 95 uczniów z rodzinami. To osoby, które miały kontakt z nauczycielem, u którego wykryto koronawirusa. W zeszłym tygodniu był na radzie pedagogicznej, rozpoczeciu roku szkolnego oraz prowadził zajęcia z siedmioma klasami liceum i technikum. Normalnie pracuje tylko administracja szkoły.

Jak informuje dziennik.pl nauczyciel otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa w piątek wieczorem. Wcześniej był na weselu. A po uzyskaniu informacji, że ktoś z weselników źle się czuje, sam zgłosił się do sanepidu i poprosił o zrobienie wymazu. Od czwartku przebywał na zwolnieniu lekarskim. Zakażenie przechodzi bezobjawowo.

koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje