wtorek, 9 listopada 2021 12:12

Puzzle z żyrafami, a pod nimi… Przesyłka z Afryki miała trafić do odbiorcy w Małopolsce

Autor Tomasz Stępień
Puzzle z żyrafami, a pod nimi… Przesyłka z Afryki miała trafić do odbiorcy w Małopolsce

Mocno zdziwili się funkcjonariusze śląskiej KAS, gdy zajrzeli do przesyłki, która została wysłana z południowej Afryki i miała trafić do odbiorcy w Małopolsce.

Gdy funkcjonariusze Szóstego Działu Realizacji podczas kontroli przesyłek zagranicznych zajrzeli do przesyłki, nie mieli wątpliwości, że przyszła ona z czarnego lądu. Na  wierzchu bowiem zobaczyli figurkę (głowa żyrafy) i dwa pudełka puzzli na 1000 elementów - z wizerunkiem stadka żyraf. Ale najciekawsze było pod nimi - blisko 1 kg suszu roślinnego koloru brunatnego. Susz był zapakowany w cztery worki z tworzywa sztucznego. Przesyłka wysłana z południowej Afryki miała trafić do odbiorcy w Małopolsce. Badania laboratoryjne wykazały, że ujawniona substancja to marihuana o zawartość THC o stężeniu powyżej 15% . Zabezpieczona przesyłka trafiła już na policję. Dalsze postępowanie w tej sprawie poprowadzi śląska KAS.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Małopolska - najnowsze informacje