czwartek, 4 stycznia 2024 12:18

Pyszna kawa w Krakowie? Koniecznie odwiedź te miejscówki

Autor Katarzyna Domagała
Pyszna kawa w Krakowie? Koniecznie odwiedź te miejscówki

Dobrze zaparzona kawa unikalnej jakości poprawi humor niejednemu malkontentowi i zadowoli aromatem i smakiem prawdziwych kawoszy. Taka jest m.in., zyskująca coraz bardziej na popularności, kawa specialty. Z wyjątkowych ziaren, świeżo palona, specjalnie mielona i w końcu parzona przez doświadczonych baristów. Takiej kawy, szczególnie w dużych miastach, miejscowi i turyści szukają coraz częściej. Podpowiadam trzy wyjątkowo ciekawe kawowe miejscówki w Krakowie, gdzie za przystępną cenę napijecie się kawy (i nie tylko) z wyższej półki. Sprawdziłam je osobiście!

Finca Specialty Coffee - świeżutkie miejsce, kawa i croissanty

Na Kazimierzu kawiarni nie brak, ale nie każda z nich serwuje świeżo wypalaną kawę specialty, której coraz więcej miejscowych i turystów poszukuje. A do aromatycznej kawki czy matchy świeżo wypiekane różnorakie croissanty – znajdziecie je m.in. w Finca Specialty Coffee przy Józefa 11. To nowe, a już bardzo chętnie i prężnie rozwijające się miejsce. Kawę wypijecie tam od 9 do 19.

BeMyBean - palarnia i kawiarnia w jednym

Z kolei jeśli chcecie kupić ziarna prosto z palarni kawy specialty, a przy okazji jej spróbować z rąk mistrzów w swoim fachu, koniecznie zajrzyjcie do schowanej przy ulicy Na Dołach 8 palarni i kawiarni BeMyBean. Tam niezwykle sympatyczni Patryk i Łukasz zaparzą dla was kawowe klasyki. W związku z tym, że ziarna wypalane są na miejscu, można podejrzeć ten niezwykle ciekawy proces. W BeMyBean kupicie kawy z różnych rejonów świata. To małe, lecz bardzo osobliwe miejsce.

Tociekawa – naprawdę ciekawa kawa

Przenieśmy teraz na Długą 37, by zajrzeć do klimatycznego i kolorowego miejsca – kawiarni Tociekawa. W Tociekawie napijecie się nie tylko pysznej kawy czy matcha latte. Zjecie też unikalne desery, świeżo wypiekane drożdżówki czy kupicie kawowe akcesoria w tamtejszym sklepiku. To doprawdy bardzo ciekawa kawowa miejscówka, chwalona przez klientów.

Foto: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka