czwartek, 28 stycznia 2021 15:51

Referendum w Wieliczce. Bartłomiej Krzych: "Chcemy, żeby Urząd sprostował swoje informacje"

Autor Marzena Gitler
Referendum w Wieliczce. Bartłomiej Krzych: "Chcemy, żeby Urząd sprostował swoje informacje"

W środę 27 stycznia pod magistratem w Wieliczce obyła się prezentacja komitetu referendalnego referendum w sprawie odwołania burmistrza Artura Kozioła. Grupa mieszkańców odniosła się do zarzutów burmistrza o prowadzenie dezinformacji podczas trwającej zbiórki podpisów pod referendum.

Ile musi wydać rocznie czteroosobowa rodzina mieszkająca w domu jednorodzinnym w Wieliczce na opłaty komunalne i podatki lokalne? Jaki jest stan finansów Zkładu Komunalnego w Wieliczce i jego rentowność?  Jakie zarzuty stawia burmistrzowi komitet referendalny i dlaczego chce doprowadzić do odwołania burmistrza? - to pytania, na które odpowiedział prowadzący prezentację przedstawiciel komitetu referendalnego Bartłomiej Krzych, mieszkaniec Strumian w gminie Wieliczka.

Anna Śliwiak i Mirosława Jagła - mieszkanki gminy Wieliczka zarzuciły burmistrzowi brak dialogu społecznego, zwłaszcza w kwestii zagospodarowania przestrzennego oraz zaniedbania infrastruktury drogowej. Przypomniały też o niespełnionych obietnicach inwestycyjnych.

Przypominamy, że aby odbyło się referendum, inicjatorzy referendum w Wieliczce mają czas do końca lutego na zebranie 5000 podpisów. Obecnie głównie prowadzą akcję informacyjną.

zobacz też:

Wieliczka. Bartłomiej Krzych: Ludzie muszą wiedzieć pod czym się podpisują
Wczoraj w Wieliczce odbyła się konferencja prasowa komitetu referendalego, który prowadzi akcję informacyjną i zbiera podpisy pod wnioskiem o rafarendum. Jak wygląda akcja - mówi przedstawiciel komitetu Bartłomiej Krzych.
Referendum w Wieliczce? Bartłomiej Krzych: Środek kadencji to dobry moment, by powiedzieć „sprawdzam”
W Wieliczce trwa zbiórka podpisów w sprawie referendum o odwołanie Artura Kozioła z funkcji burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Jakie są szanse na powodzenie przedsięwzięcia odpowiada Bartłomiej Krzych, pełnomocnik inicjatorów referendum.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje