wtorek, 12 października 2021 09:21

Rekordzista miał 3,6 promila alkoholu! Policja podsumowała weekend

Autor Mirosław Haładyj
Rekordzista miał 3,6 promila alkoholu! Policja podsumowała weekend

W miniony weekend policjanci na terenie powiatu wadowickiego wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista, podróżujący samochodem marki Chrysler, miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Pomimo wielu apeli policjantów, na drogach powiatu wadowickiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Tylko w trakcie minionego weekendu mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

W piątek (8 października) policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który jechał ul. Konstytucji III Maja w Wadowicach. Jak się okazało kierowca jednośladu był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u mieszkańca Wadowic ponad 2,3 promila alkoholu.

Z kolei w sobotę (9 października) kalwaryjscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Brzeźnica kierowcę bmw, który również był nietrzeźwy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Natomiast w niedzielę (10 października) na ul. Batorego w Wadowicach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna kierował samochodem marki Chrysler mając ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami, ponieważ za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

-Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

-alarmuje policja.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje