środa, 14 września 2022 06:58

Remont małego mieszkania - jak to zrobić z głową?

Autor Artykuł sponsorowany
Remont małego mieszkania - jak to zrobić z głową?

Większość z nas żyje - samodzielnie lub z rodzinami - w niewielkich, usytuowanych najczęściej w miastach mieszkaniach. Ich remont ma jeden cel: zaoszczędzić każdy metr i sprawić, aby były maksymalnie funkcjonalne. Mały metraż równa się małe wyzwanie? Niekoniecznie. Jeśli inwestycja ma się udać, należy realizować plan remontu według wskazówek. Warto przy tym pamiętać, że innowacyjne myślenie to krok dalej w tworzeniu przytulnego i stylowego mieszkania.

Wpuść więcej światła

Uzyskanie wystarczającej ilości światła w małym krakowskim metrażu stanowi niejednokrotnie wyzwanie. Rozważ wybicie ściany, która wychodzi na najbardziej atrakcyjny widok z mieszkania i zainstaluj okno od podłogi do sufitu (możesz też pomyśleć nad zainstalowaniem okna w suficie). Duże okna to dużo światła.

Kolor ma znaczenie. Zrezygnuj z ciemnych ścian - nie będą odzwierciedlać naturalnego światła i zmniejszą optycznie pomieszczenie. Wybieraj białe lub pastelowe kolory. Dzięki takim prostym zabiegom przestrzeń wyda się większa i jaśniejsza.

Wygospodaruj więcej miejsca

Kolejną ważną kwestią w aranżacji małego metrażu jest wyodrębnienie tzw. przestrzeni magazynowej, która pozwoli nam na przechowanie większej ilości rzeczy, niwelując tym samym potencjalny bałagan. Zadanie to bywa trudne ze względu na ograniczony obszar dostępny.

Jakie rozwiązania można uwzględnić na tym etapie remontu?  Dodanie ruchomych półek do przechowywania dekoracji i niewielkich przedmiotów. Ich nadmiar sprawia, że mieszkanie wygląda niechlujnie. Inwestuj w kompaktowe szafki kuchenne. Rozważ montaż szafek do małej kuchni - są z reguły niedrogie i trwałe.

Spraw, by mieszkanie wydawało się większe

Jak optycznie powiększyć przestrzeń? Jest na to kilka sposobów. Użyj tych samych płytek podłogowych w łazience, tak aby prysznic płynnie zespolił się estetycznie z pomieszczeniem. Zrezygnuj z drzwi na rzecz przezroczystej szklanej płyty. Zainstaluj wysuwane stoliki. Pomaluj ściany w pasiasty wzór.

Podsumowanie

Remont małego mieszkania  może stanowić wyzwanie finansowe i logistyczne. Kluczowe jest wybranie odpowiedniej firmy remontowej. Totaldecor https://totaldecor.pl/ to profesjonalna firma remontowa z Krakowa. Pomagamy w odpowiednim planowaniu remontu. Zachęcamy do współpracy.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje