sobota, 12 marca 2022 18:54

Rewolucyjne zmiany w rozkładach jazdy. Koleje Małopolskie uruchamiają nowe połączenia!

Autor Joanna Obajtek
Rewolucyjne zmiany w rozkładach jazdy. Koleje Małopolskie uruchamiają nowe połączenia!

Marzec to czas zmian w rozkładach jazdy Kolei Małopolskich. Przewoźnik dokonał kilku rewolucyjnych korekt. Pojawią się nowe i oczekiwane przez pasażerów połączenia!

Zgodnie ze zmianami, od teraz pociągi linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA2 relacji Kraków – Skawina będą kursować na wydłużonej trasie do stacji Podbory Skawińskie. Wydłużone zostają również wszystkie pociągi Kolei Małopolskich na linii SKA2 kończące obecnie bieg w Skawinie. Poprawi to sytuację mieszkańców zachodnich rejonów Gminy Skawina dojeżdżających do Krakowa. Usprawni się też dowóz pracowników zakładów przemysłowych zlokalizowanych w rejonie przystanku Skawina Zachodnia.

Nowy rozkład jazdy przyniesie rewolucyjną zmianę dla mieszkańców Olkusza i Bukowna, którzy po raz pierwszy od wielu lat otrzymają bezpośrednie połączenia kolejowe z Krakowem. Tym samym po kilkunastu latach przerwy wróci ruch pasażerski na odcinek z Bukowna do Jaworzna Szczakowej. Z Olkusza do Krakowa będzie można dotrzeć w dni robocze 7 razy na dobę, w tym raz z przesiadką w Jaworznie Szczakowej. Większość kursów pojedzie jako przyspieszona i z Olkusza do Krakowa dotrze w nieco ponad godzinę. W celu dodatkowej promocji regionu olkuskiego pociągi otrzymają nazwy: „Gwarek olkuski”, „Jurajski”, „Rabsztyn”, „Francesco Nullo” oraz „Jadwiga”.

Nowe połączenia zredukują liczbę pojazdów na drodze krajowej nr 94, a godziny kursowania linii są tak dopasowane, aby mieszkańcy Olkusza i Bukowna mogli dojechać do pracy i szkoły w Krakowie oraz wrócić.

Koleje Małopolskie zachęcają do skorzystania z nowych połączeń i oferują atrakcyjną cenę biletów.  Koszt przejazdu z Olkusza do Krakowa to jedynie 9 zł. Z kolei bilet miesięczny kosztuje 245 zł.

Fot. UMWM

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje