piątek, 26 marca 2021 14:52

Rośliny można kupić również przez Internet, z dowozem pod dom - sprawdź, jakie warto zamawiać

Autor Artykuł sponsorowany
Rośliny można kupić również przez Internet, z dowozem pod dom - sprawdź, jakie warto zamawiać

Popularność pojawiania się roślin we wnętrzu nie słabnie i nic w tym dziwnego. Wprowadzają one do niego przyjemny klimat, jak również pełnią funkcję dekoracyjną. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby stać się ich posiadaczem. Wystarczy znaleźć dobry sklep internetowy, który będzie miał w ofercie nie tylko dużo gatunków roślin, ale także zaoferuje ich dostarczenie nam pod same drzwi.

Skrzydłokwiat - jedna z najczęściej zamawianych roślin

Skrzydłokwiat należy niewątpliwie do czołówki kwiatów, jakie pojawiają się w naszych domach. Nic dziwnego - oprócz tego, że wygląda bardzo efektownie, a szczególnie jego białe kwiaty, to znacząco wpływa na poprawę jakości powietrza.

Kwiat ten bardzo dobrze czuje się w jasnych stanowiskach, ale nie może być wystawiany bezpośrednio na słońce z obawy o ryzyko przegrzania liści. Świetnie radzi sobie także w półcieniu - na przykład na parapecie okna o ekspozycji północnej.

Skrzydłokwiaty nie tolerują przeciągów. Żeby zdrowo kwitły muszą znajdować się w pomieszczeniu w którym optymalna temperatura waha się w przedziale od 18 do 22 stopni C latem i około 16-18 stopni C zimą. Skrzydłokwiaty uwielbiają również wilgotne powietrze, wymagają więc częstego zraszania. Bardzo ważne jest to, aby dostarczać im wody odstanej o temperaturze pokojowej.

Zamiokulkas zyskuje na popularności

Kolejnym kwiatem, który wiedzie prym wśród najczęściej wybieranych jest zamiokulkas. Nieustannie zyskuje on na popularności i nie bez powodu. Nie dość, że jest bardzo ozdobny, to na dodatek nie jest wymagający pod względem pielęgnacji. Nie bez powodu jest przez wielu określany jako kwiat dla niewymagających.

To kwiat, który jest bardzo odporny na niekorzystne warunki. Naturalnie występuje we wschodniej Afryce oraz klimacie podzwrotnikowym, głównie w Tanzanii, RPA czy też Kenii. Nic dziwnego, że wykazuje więc zdolności magazynowania wody, w końcu tamtejsze regiony znane są z długich pór suchych. Z powodzeniem można go podlewać nawet raz w miesiącu - oczywiście do każdej rośliny należy podejść tu indywidualnie. Kiedy ziemia będzie już przesuszona, oznaczać to będzie, że kwiat wymaga podlania.

Zamiokulkas uwielbia ciepło - latem temperatura w pomieszczeniu powinna więc wynosić około 25 stopni C., natomiast zimą nie mniej niż 18-20 stopni C. Nie lubi natomiast przeciągów. Wymaga stanowiska półcienistego, ale równie dobrze czuje się w miejscach całkowicie zacienionych.

Piękna tropikalna dracena

Na podium najpopularniejszych kwiatów doniczkowych znalazło się miejsce także dla draceny. Kwiat ten oprócz swojego niesamowitego, egzotycznego wyglądu, który wprowadza do wnętrza bardzo wyraźny akcent dekoracyjny, nie jest także mocno wymagający pod względem pielęgnacji.

Dracena świetnie czuje się wystawiona na rozproszone światło, natomiast ostre słońce może wywołać poparzenia jej liści. Roślina ta musi mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę powietrza w pomieszczeniu - w praktyce mowa o tym, że nie powinna ona spadać poniżej 15 stopni C. Lubi także wilgoć. Dobrze jest również od czasu do czasu przecierać jej liście z nadmiaru kurzu.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje