czwartek, 23 marca 2023 13:06

Rozbudowa szkół w Grabiu i Śledziejowicach droższa niż planowano

Autor Marzena Gitler
Rozbudowa szkół w Grabiu i Śledziejowicach droższa niż planowano

21 marca w Wieliczce otwarto oferty przetargowe na rozbudowę dwóch szkół podstawowych: w Śledziejowicach oraz Grabiu. Do obu inwestycji samorząd będzie musiał dołożyć.

Wybudowania drugiego budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Śledziejowicach chce się podjąć sześć firm. "Cena najtańszej oferty to 21 555 225,50 zł, a najdroższej 34 465 221, 43 zł. Przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wykonawców. Wpłynęło wiele zapytań odnośnie szczegółów projektów budowlanych lub wyposażenia obiektów" - poinformował na Facebooku Tadeusz Luraniec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce.

W dniu dzisiejszym otwarto oferty przetargowe na budowę drugiego budynku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w...

Opublikowany przez Tadeusza Lurańca Wtorek, 21 marca 2023

Oferty opiewają na kwoty wyższe, niż zaplanowano, dlatego konieczne będą zmiany w budżecie i zabezpieczenie dodatkowych środków finansowych na realizację inwestycji. Na rozbudowę szkoły w Śledziejowicach Wieliczka przeznaczyła ponad 15 mln zł, będzie więc musiała dołożyć około 6 milionów.

Rozbudowa szkoły to bardzo oczekiwana inwestycja. W budynku znajdzie się 9 sal lekcyjnych, biblioteka, jadalnia, szatnie i pomieszczenia administracyjne. Wybudowana też zostanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna.  

Oferty na rozbudowę szkoły w Grabiu złożyło dziesięć firm. Opiewają na od 6,588 mln zł do 8,085 mln zł. Tu też trzeba będzie zwiększyć budżet, bo zaplanowano na to do 5 mln zł. Dzięki rozbudowie szkoła zyska nowe, dwukondygnacyjne skrzydło. Znajdą się w nim cztery sale lekcyjne, hala sportowa, szatnie, sanitariaty i pomieszczenia zaplecza. Rozbudowa, która ruszy jeszcze w tym roku, ma zakończyć się na wiosnę 2024 roku.

Na obie inwestycje Wieliczka pozyskała 15 mln zł z rządowego programu Polski Ład.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka