piątek, 13 października 2023 15:47

Rozdano promesy dla samorządów. Duża dotacja dla Gminy Kłaj

Autor Marzena Gitler
Rozdano promesy dla samorządów. Duża dotacja dla Gminy Kłaj

26 września w Kłaju na Placu Integracji i Kultury przy Gminnym Centrum Kultury odbyło się uroczyste rozdanie promes w ramach rządowego programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla powiatów wielickiego, bocheńskiego, brzeskiego oraz proszowickiego.

Gmina Kłaj otrzymała promesę wysokości aż 5 milionów złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Brzeziu. Szkoła w Brzeziu to ostatnia taka placówka bez hali sportowej. Budowa sali w Brzeziu skończy etap realizacji tych inwestycji w gminie Kłaj. Każda szkoła na terenie gminy posiada już również boiska wielofunkcyjne z bezpieczną nawierzchnią.

Warto dodać, że z powiatu wielickiego wsparcie pozyskała też Gmina Niepołomice, która otrzymała promesę na rządowe wsparcie wysokości blisko 1,7 mln zł, które zostanie przeznaczone na przebudowę drogi gminnej w Woli Batorskiej.

Spotkanie z samorządowcami było także okazją do przekazania czeków potwierdzających dofinansowanie z programu „Sportowa Polska – Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Gmina Gdów otrzymała z programu Sportowa Polska blisko 707 tys. zł na budowę dwóch budynków zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

W uroczystym przekazaniu promes wzięły udział posłanki: Urszula Rusecka, Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury Tomasz Tomala oraz przedstawiciele gmin i powiatów, samorządowcy, dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także instytucji kultury oraz mieszkańcy.

– VI edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych to kolejna cegiełka w budowaniu zrównoważonego rozwoju. Kwota przekazanych środków jest imponująca. Warto wspomnieć, że wśród zadań, które wcześniej uzyskały finansowanie jest  także budowa głębinowego ujęcia wody w miejscowości Targowisko (nabór I – 8 mln zł). Wachlarz zadań jest szeroki i obejmuje różne aspekty – przypomniał I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

fot. UG Kłaj

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka