czwartek, 6 lutego 2020 07:30

Rusza Ekstraklasa! Jakie szanse mają krakowskie drużyny? Mistrzostwo dla Cracovii? Górna ósemka dla Wisły?

Autor Tomasz Stępień
Rusza Ekstraklasa! Jakie szanse mają krakowskie drużyny? Mistrzostwo dla Cracovii? Górna ósemka dla Wisły?

Wszyscy kibice wierni naszej lidze mogą w końcu odetchnąć. Po dwóch miesiącach nudy, czyli słuchania politycznych przepychanek i oglądania słupków poparcia nadszedł w końcu ich czas – startuje Ekstraklasa!

Krakowskie zespoły ruszą na boiska w piątek i sobotę, ale cele mają całkiem różne. Wisła będzie walczyć o pozostanie w piłkarskiej elicie, Cracovia – być może – o mistrzostwo. Czy to może się udać? Czy wzmocnienia, których dokonały krakowskie zespoły są wystarczające? I wreszcie – który zespół jest najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa w lidze, a które czeka spadek do niżesz klasy rozgrywkowej?

Odpowiedzi na te pytania będziemy poznawać w kolejnych tygodniach, bo – jak zawsze w piłce nożnej – ostatecznie wszystkie założenia weryfikuje boisko. Ale już teraz możemy dowiedzieć się, co na temat szans krakowskich drużyn sądzą dziennikarze sportowi Krzysztof Mrówka - Interia, wcześniej związany z Gazetą Wyborczą, Tempem, Wizją TV i Canal+, specjalista hokeja i piłki nożnej i  Piotr Sosin - Głos 24.

Sport - najnowsze informacje