wtorek, 4 maja 2021 07:53

Ruszają punkty szczepień masowych w regionie. Sprawdź lokalizację

Autor Norbert Kwiatkowski
Ruszają punkty szczepień masowych w regionie. Sprawdź lokalizację

We wtorek, 4 kwietnia br. o godzinie 12.00 rusza punkt szczepień w Hali Sportowej WKS Wawel w Krakowie. Dodatkowo, dwa  kolejne miejsca, gdzie będzie można przyjąć preparat przeciwko COVID-19 rozpoczynają tego samego dnia swoją działalność w Dobczycach i w Proszowicach.

Punkt w Hali Sportowej WKS Wawel przy ulicy Podchorążych 3 jest drugim w mieście, 1 maja uruchomiony został pierwszy, przy ulicy Wielickiej.

Punkt w Proszowicach został otworzony w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Adrian Karasiewicz przy ulicy Parkowej 10 w budynku  Hali Sportowej. Jest to Masowy Punkt Szczepień utworzony z inicjatywy Urzędu Gminy i Miasta Proszowice. Punkt szczepień jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 17:00.

Punkt w Dobczycach zlokalizowany jest przy ulicy Podgórskiej 2 (sala gimnastyczna TKKF Dobczyce) Punkt Szczepień Powszechnych rozpocznie swoją pracę jako jeden z pierwszych punktów w województwie. W punkcie zorganizowanym przez Gminę Dobczyce wspólnie z placówką leczniczą Specjalmed przy współpracy z TKKF Dobczyce oraz jednostkami OSP dostępnych będzie dziennie 300 – 350 szczepionek.

Punkt będzie obsługiwał pacjentów w godz. 16:00 – 20:00 od poniedziałku do piątku. Mogą się do niego zgłaszać wszystkie osoby powyżej 18. roku życia, nie podlega też rejonizacji.

Co warto dodać, na szczepienie przeciw COVID-19 od wtorku mogą zapisywać się wszystkie pełnoletnie osoby, pod warunkiem, że zgłosiły w I kwartale taką wolę, wypełniając formularz. Osoby, które tego nie zrobiły, dołączają do rejestracji zgodnie z harmonogramem.

Foto: zdjęcie poglądowe/Unsplash

Kraków

Kraków - najnowsze informacje