środa, 3 marca 2021 11:47

Ruszają remonty w Prokocimiu. Będą utrudnienia

Autor Głos 24
Ruszają remonty w Prokocimiu. Będą utrudnienia

Rozpoczyna się przebudowa układu drogowego w Prokocimiu. W poniedziałek, 8 marca rusza remont ulicy Kazimierza Kostaneckiego. Na początek wykonawca zajmie się przebudową sieci elektrycznej, a prace obejmą chodnik po stronie galerii handlowej.

Początek prac oznacza utrudnienia w ruchu pieszym. Od 8 marca wyłączony z użytkowania będzie chodnik po stronie prawej na odcinku od ul. Wielickiej do ul. Medycznej. Dla pieszych dostępny będzie chodnik po stronie szpitala dziecięcego.

W kolejnych tygodniach prace obejmą też jezdnie. Obecnie uzgadniana jest tymczasowa organizacja ruchu.

Pierwszy etap modernizacji układu drogowego w Prokocimiu przewiduje przebudowę ulicy Kostaneckiego od skrzyżowania z ul. Wielicką do skrzyżowania z ul. Medyczną, poszerzenie ulicy celem wydzielenia środkowego pasa ruchu przeznaczonego dla karetek pogotowia i komunikacji miejskiej, a także przebudowę chodników po obu stronach ulicy, a po stronie zachodniej budowę ścieżki rowerowej. Roboty budowlane powinny zakończyć się w styczniu 2022 roku. Wartość kontraktu to niecałe 5 mln zł.

Drugi z elementów modernizacji układu drogowego w Prokocimiu to rozbudowa ul. Macieja Jakubowskiego. Obecnie trwa analizowanie ofert które wpłynęły w przetargu na to zadanie. W ramach tego zadania zakłada się rozbudowę ul. Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kostaneckiego – powstaną ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowane zasady parkowania. Wykonawca przebuduje też skrzyżowanie ul. Jakubowskiego z ul. Wielicką wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum. Powiększona będzie pętla autobusowa nieopodal Szpitala Uniwersyteckiego, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów.

Na etapie uzgodnień dokumentacji projektowej jest natomiast trzeci etap rozbudowy dróg w Prokocimiu. Chodzi o dojazd od południowej strony, dzięki budowie zupełnie nowej ulicy, która połączy ul. Kosocicką z ul. Jakubowskiego. Nowa ulica będzie miała około 600 m długości, na skrzyżowaniach z ulicami Kosocicką i Rydygiera planowane są ronda, powstaną też chodniki. Zgodnie z założeniem, jeszcze w tym roku ma zostać złożony wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla tego zadania.

Fot. i info: kraków.pl

Fot: street view

Kraków

Kraków - najnowsze informacje