poniedziałek, 13 marca 2023 14:07

Rusztowania aluminiowe – szczyt funkcjonalności i mobilności w pracach domowych

Autor Artykuł sponsorowany
Rusztowania aluminiowe – szczyt funkcjonalności i mobilności w pracach domowych

Okres pandemii, którą szczęśliwie mamy już za sobą, sprawił, że wiele osób odkryło w sobie nową pasję – majsterkowanie. Zamknięci w domach wykorzystaliśmy ten czas na odkładane w nieskończoność gruntowne porządki, drobne prace konserwacyjne, ale i całkiem poważne remonty. Okazało się, że świetnie radzimy sobie z samodzielnym malowaniem pomieszczeń, naprawą systemu rynnowego czy konserwacją drewnianej elewacji. Aby jednak wykonać wymienione prace, niezbędne są między innymi odpowiednie narzędzia do prac na wysokości. Naturalnym wyborem wydaje się drabina, ale czy najlepszym? Co powiecie na domowe rusztowania aluminiowe?

Mocne strony aluminium

Aluminium to materiał lekki, ale bardzo wytrzymały i odporny na pęknięcia. Dzięki dużej elastyczności oraz łatwości kształtowania odpowiednich form i łączenia ze sobą różnych elementów, wybór aluminium doskonale się sprawdza przy produkcji różnych narzędzi pracy. Ważną cechą materiału jest odporność na korozję, zatem wykonane z nich, na przykład drabiny czy rusztowania, mogą być z powodzeniem wykorzystywane do pracy na zewnątrz. Drabiny oraz rusztowania aluminiowe gwarantują długi czas użytkowania, łatwość eksploatacji i nie wymagają specjalnej konserwacji. Co ważne, aluminium jest ekologiczne – można poddać je recyklingowi i ponownie wykorzystać. Inwestując w tego typu konstrukcje, wpisujemy się zatem w silny trend proekologiczny, co nie pozostaje bez znaczenia. Jaki mamy wybór modeli jeśli chodzi o rusztowania aluminiowe?

Mini rusztowanie, maksymalny komfort

Początkujący budowlańcy czy domowi majsterkowicze nie potrzebują wysokich rusztowań jezdnych, które wykorzystuje się na dużych placach budowy. Dlatego firma KRAUSE zaprojektowała konstrukcje, takie jak mini rusztowania alumiowe, dostosowane do codziennych potrzeb niewykwalifikowanych użytkowników. I choć wykorzystują je znacznie mniej intensywnie niż profesjonaliści, to dbałość o wygodę i bezpieczeństwo jest tak samo ważna jak w każdym profesjonalnym sprzęcie. Do codziennych, samodzielnych prac na wysokościach z powodzeniem i gwarancją satysfakcji można wybrać mini rusztowanie z serii CORDA. Co zyskujemy? Szeroką i bezpieczną powierzchnię do pracy oraz wysokość roboczą nawet do 3m. Dodatkowym atutem są zintegrowane rolki jezdne, które ułatwiają przemieszczanie, a stężenia ukośne i poziome wzmacniają całość konstrukcji. Mini rusztowanie bezproblemowo można zastosować na schodach lub w innych miejscach o różnej wysokości. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo wykonywanych prac.

Mini rusztowanie CORDA

Rusztowanie składane – profesjonalne wsparcie w codziennych projektach

Szybkie w montażu i łatwe w transporcie rusztowanie składane usprawni szereg prac zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki zastosowaniu poręczy oraz szczebli o dużych średnicach profilu tunelowego, możemy liczyć na komfort użytkowania oraz maksymalną stabilizację przy niewielkiej wadze konstrukcji. Składany moduł bazowy usprawnia montaż, a wyposażanie w rolki jezdne ułatwia transport po złożeniu całości. Antypoślizgowy pomost roboczy wytrzymuje obciążenie nawet do 240 kg, może więc pomieścić więcej niż jednego pracownika. Podest jest odporny na warunki atmosferyczne, co sprawia, że prace na zewnątrz nie stanowią już trudnego wyzwania. Rusztowanie składane z serii STABILO zapewnia użytkownikom wysokość roboczą ok. 3 m.

Rusztowanie składane STABILO

Najwyższa jakość, najlepszy wybór

Rusztowania aluminiowe jezdne gwarantują pożądaną funkcjonalność oraz odpowiednią mobilność na najwyższym poziomie. Mini rusztowanie czy rusztowanie składane wykonane z aluminium to przemyślany wybór – dbając o własne bezpieczeństwo i wygodę podczas prac domowych na wysokości, jednocześnie wspieramy zrównoważone budownictwo. Lekkie, ale solidne konstrukcje sprawdzą się jako doskonała podstawa różnego rodzaju prac domowych wewnątrz domu oraz wokół niego. Decydując się na rusztowania aluminiowe KRAUSE, zyskujemy korzyści również w sferze ekonomicznej – to jakość, która posłuży nam naprawdę długo, zatem za parę lat nie trzeba będzie ponownie inwestować w sprzęt. I to się nazywa dobra inwestycja!

Rusztowanie aluminiowe KRAUSE

***

Jeśli jesteś zapalonym majsterkowiczem i podczas prac spędzasz dużo czasu nad podłożem, warto rozważyć zakup domowego rusztowania aluminiowego. Nowoczesne konstrukcje KRAUSE łatwo się montuje, a po rozłożeniu nie będą zajmowany wiele miejsca.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka