piątek, 11 czerwca 2021 07:05

W weekend kolejne zawody o Puchar Niepołomic

Autor Marzena Gitler
W weekend kolejne zawody o  Puchar Niepołomic

W piątek 11 czerwca rozpocznie się kolejna edycja kwalifikacji w zawodach o Puchar Niepołomic w skokach przez przeszkody.

Organizatorem cyklu o nazwie Puchar Niepołomic Zawody Regionalne i Zawody Towarzyskie w skokach przez przeszkody jest Klub Jazdy Konnej Pod Żubrem w Niepołomicach, a Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia zostały Miasto i Gmina Niepołomice.

Pierwsze zawody z cyklu rozegrano w weekend 21-23 maja. Wzięło w nich udział ponad 100 par. W niedzielę odbyły się konkursy finałowe na zamkowym parkurze.

Na listach startowych I Kwalifikacji (21-23 maja) pojawiło się ponad 100 par! W niedzielę w pięknym słońcu odbyły się konkursy finałowe. Warto podkreślić, że czołowe miejsca zajęły w nich reprezentantki organizatora - Aleksandra Chmiela, Joanna Szyndler, Joanna Korabik, Marta Wypiór i Wiktoria Koza.

Imprezie towarzyszyła niezwykle gorąca atmosfera, którą dodatkowo podgrzewała wspaniała widownia. Na trybunach pod zamkiem zasiedli wierni kibice tego sportu, ale również osoby zupełnie z nim nie związane. Hipodrom niepołomicki zlokalizowany jest bowiem u stóp Zamku Królewskiego, niemal w centrum miasta co dodatkowo pomaga zainteresować wydarzeniem widzów.

Przed zawodnikami jeszcze dwie imprezy kwalifikacyjne, najbliższa rozpocznie się już w ten piątek, 11-13 czerwca, a uroczysty finał zaplanowano na wrzesień.

Marzena Gitler, foto: Joanna Wypiór sport foto

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje