poniedziałek, 2 sierpnia 2021 10:21

Ruszyła budowa domu dla 237 kenijskich dziewcząt! Wszystko dzięki wolontariuszce z Krakowa

Autor Mirosław Haładyj
Ruszyła budowa domu dla 237 kenijskich dziewcząt! Wszystko dzięki wolontariuszce z Krakowa

Na facebookowym profilu Ewy Korbut oraz Oazy w Afryce pojawiła się informacja o rozpoczęciu budowy dormitorium dla 237 dziewcząt z Kenii, która realizowana jest dzięki zbiórce zainicjowanej przez animatorkę Ruchu Światło-Życie z Krakowa, Ewę Korbut.

Niedawno informowaliśmy, że prowadzona przez wolontariuszkę, Ewę Korbut zbiórka na dom dla kenijskich dziewcząt zakończyła się sukcesem. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o rozpoczęciu budowy dormitorium.

– Kamień węgielny i tablica poświęcone, pierwsze łopaty wbite! Oczywiście chodzi o dormitorium św. Faustyny w Shalom Home! NASZA wspólna inicjatywa!

– podkreśla Ewa.

Ewa Korbut wraz z wolontariuszami i podopiecznymi podczas uroczystego rozpoczęcia budowy/Fot.:Facebook (Ewa Korbut)
Ewa Korbut wraz z wolontariuszami i podopiecznymi podczas uroczystego rozpoczęcia budowy/Fot.:Facebook (Ewa Korbut)

Fakt ofiarności Polaków, dzięki którym dormitorium może powstać, został odnotowany na tablicy, która zostanie zawieszona na nowym budynku:

Dormitorium św. Faustyny ufundowane przez Ruch Światło-Życie i przyjaciół z Polski.

Musi powstać do września

Ewa Korbut, jako wolontariuszka, po raz pierwszy do szkoły-sierocińca Shalom Home w kenijskim Mitunguu pojechała w 2018 roku. Dwa lata później udało się jej wyjechać na dłużej. To właśnie w trakcie jej drugiego pobytu doszło do zmiany przepisów dotyczących prowadzenia placówek dla dzieci. Według nowych wytycznych rządu z 2020 r., chłopcy i dziewczęta nie mogą już spać w jednym budynku. W związku z tym, sierociniec, w którym przebywa ok. 500 dzieci do września musi zostać przekształcony w ośrodek tylko dla chłopców. Tym samym przyszłość 237 dziewczynek stanęła pod znakiem zapytania. Dotychczasowi zarządcy nie chcieli jednak odsyłać sierot, dla których alternatywą jest najczęściej ulica lub patologiczna rodzina. Aby kenijskie dziewczynki mogły kontynuować naukę i dalej rozwijać się w godnych warunkach, trzeba wybudować dormitorium. Jego koszt to 550 tys. zł. Dzięki internetowej zbiórce zainicjowanej przez wolontariuszkę z Krakowa uzbierano potrzebną kwotę na nowy dom dla podopiecznych szkoły-sierocińca Shalom Home w kenijskim Mitunguu. Ostatecznie licznik wpłat zatrzymał się na kwocie 555 010,31 zł, co stanowi nieco więcej niż 100% zakładanej kwoty.

Czytaj także:

Z Krakowa do Kenii, by uratować 237 dziewczynek. Możesz im pomóc
Ewa Korbut, jako wolontariuszka, po raz pierwszy do szkoły-sierocińca Shalom Home w kenijskim Mitunguu pojechała w 2018 roku. Dwa lata później udało się jej wyjechać na dłużej. W tym czasie doszło do zmiany przepisów dotyczących prowadzenia placówek dla dzieci. Według nowych wytycznych rządu, chłopc…

Fot i inf.: Facebook (Oaza w Afryce/Ewa Korbut)

Kraków

Kraków - najnowsze informacje