piątek, 21 maja 2021 15:16

Ruszyły wielickie rozmowy o przyszłości. Burmistrz Kozioł: Cieszę się, że już możemy się spotykać

Autor Marzena Gitler
Ruszyły wielickie rozmowy o przyszłości. Burmistrz Kozioł: Cieszę się, że już możemy się spotykać

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i inicjator projektu Campus Polska Przyszłości był gościem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła. W rozmowie z politykami i działaczami PO, wzięli udział, w którym wzięli udział młodzi ludzie i przedstawiciele środowisk współpracujących z młodzieżą.

- Nie widzieliśmy się bardzo dawno. Widzieliśmy się przez Internet, ale w końcu możemy się spotkać i to w nieprzypadkowym miejscu - studiu przy Wielickiej Mediatece. Od kilku miesięcy stąd transmitowaliśmy różne wydarzenia kulturalne  - mówił w czwartek, 20 maja burmistrz Artur Kozioł. Wyjaśnił też gościem spotkania w Wieliczce jest Rafał Trzaskowski. - Mamy jego pomysł, aby ruszyć do przodu, nie czekać już w pandemii, ale, aby ożywić się, aby się spotykać.

- Bardzo się cieszę, że jestem w Wieliczce - mówił prezydent Warszawy, który dziękował burmistrzowi Koziołowi za zaproszenie do Solnego Miasta. - Nas dzisiaj interesuje to, co interesuje młode Polki i młodych Polaków, jakie są ich prawdziwe problemy, o których chcą rozmawiać.

W zamkniętym spotkaniu w Wielickiej Mediatece wzięli udział młodzi ludzie, społecznicy, przedsiębiorcy, aktywiści i przedstawiciele środowisk współpracujących z młodzieżą. Oprócz Rafała Trzaskowskiego, burmistrza Wieliczki i zastępcy burmistrza ds. społecznych, Agnieszki Szczepaniak, wzięli w nim udział m.in senator Bogdan Klich, posłowie Sławomir Nitras i Aleksander Miszalski szef struktur PO w Małopolsce.

Na pytanie, czy planowane jest również spotkanie otwarte, z mieszkańcami Wieliczki i powiatu wielickiego, Rafał Trzaskowski, który zaprosił do udziału w projekcie Campus Polska Przyszłości, zapowiedział takie spotkania w przyszłości. - Jak tylko będzie można organizować takie spotkania to jak na pewno będę takie, a nawet większe spotkania organizować - zapowiedział. - W tej chwili jesteśmy ostrożni i dlatego spotykamy się w mniejszych grupach. Zobaczymy też, jak będzie postępowała epidemia. Rządzący już wiele razy stwierdzili, że skończyła się pandemia, my postępujemy w sposób odpowiedzialny - podkreślił wiceprzewodniczący PO.

foto: Mateusz Łysik/ Głos24

zobacz też:

Rafał Trzaskowski w Wieliczce: wszyscy liczymy na to, że opozycja wygra kolejne wybory
Wiadomości Wieliczka. Rafał Trzaskowski w czwartek, 20 maja, od Wieliczki rozpoczął dwudniową wizytę w Małopolsce. Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO oraz burmistrz Wieliczki Artur Kozioł rozpoczęli cykl spotkań w ramach projektu Campus Polska Przyszłości Ruchu Wspólna Polska.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje