sobota, 20 listopada 2021 10:22

Powiat bocheński: Rutynowa kontrola w tym przypadku może się skończyć więzieniem zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażera

Autor Mirosław Haładyj
Powiat bocheński: Rutynowa kontrola w tym przypadku może się skończyć więzieniem zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażera

Nocna kontrola drogowa przeprowadzona przez bocheńskich policjantów skutkowała zatrzymaniem dwóch osób. Kierujący audi i jego pasażer posiadali przy sobie narkotyki. Ponadto 20-latek mieszkaniec powiatu wielickiego kierował pojazdem, będąc pod wpływem amfetaminy.

Tuż przed północą funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli samochód marki Audi, którym podróżowało kilka osób.

Nerwowe zachowanie kierującego tym pojazdem oraz jednego z pasażerów zostało przez policjantów natychmiast zauważone. 20-letni mieszkaniec powiatu wielickiego oraz 19-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego przyznali się policjantom do posiadania środków odurzających. U kierującego audi funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a u jego pasażera- marihuanę i mefedron. Dodatkowo, 19-latek posiadał przy sobie dwie wagi elektroniczne i młynek do suszu. Kierujący pojazdem 20-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz zawartość środków odurzających w organizmie. Mężczyzna nie spożywał alkoholu, ale, jak pokazało drugie z wymienionych badań, kierował pojazdem, będąc pod wpływem amfetaminy.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Inf.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje