czwartek, 15 kwietnia 2021 12:25

Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wkrótce zawiezie tam pociąg

Autor Aleksandra Tokarz
Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wkrótce zawiezie tam pociąg

Z Sądecczyzny, przez Gorlice, w Bieszczady. Już wkrótce będzie to możliwe. Wszystko za sprawą wakacyjnych kursów, które uruchamiają Koleje Małopolskie. Pociągi będą kursować z Krynicy-Zdroju i Nowego Sącza do Jasła. A wtedy nie pozostanie już nic innego, jak tylko odpoczynek.

Weekendowe połączenia kolejowe relacji Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło oraz Jasło – Nowy Sącz – Jasło kursować będą począwszy od 3 lipca do 5 września.

- Dzięki wspólnym działaniom władz Województwa Małopolskiego i Podkarpackiego, lokalnych samorządów i sympatyków kolei, Gorlice nie są już białą plamą na mapie połączeń kolejowych. Reaktywacja, zwiększenie częstotliwości i poszerzanie siatki połączeń, a co za tym idzie zwiększenie dostępności komunikacyjnej, jest jednym z priorytetowych zadań oraz wyzwań – mówi burmistrz Rafał Kukla.

Aby umożliwić płynne podróże na dalszych dystansach, w Jaśle pociągi skomunikowane będą z połączeniem „Wojak Szwejk” relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów. Dzięki temu z Ziemi Sądeckiej i Gorlickiej, koleją dostaniemy się w rejon Bieszczad i wschodniej części Beskidu Niskiego.

Operatorem połączeń będą Koleje Małopolskie Sp. z o. o. Cena biletu normalnego z Jasła do Krynicy wyniesie 13,80 zł, obowiązywać będę ulgi.

Planowany (wstępny) rozkład jazdy.*

  • Nowy Sącz odj. 05:16 - Gorlice Zagórzany przyj. 06:19 - Biecz przyj. 06:30 - Jasło przyj. 07:06
  • Jasło odj. - 07:17 - Biecz odj. 07:45 - Gorlice Zagórzany odj. 08:02 - Nowy Sącz przyj. 09:02 - Krynica Zdrój przyj. 10:43
  • Krynica Zdrój odj. 17:41 - Nowy Sącz odj. 19:10 - Gorlice Zagórzany przyj. 20:10 - Biecz przyj. 20:25 - Jasło przyj. 20:52
  • Jasło odj. 21:09 - Biecz odj. 21:37 - Gorlice Zagórzany odj. 21:48 - Nowy Sącz przyj. 22:56
Co z I Komunią Św. w diecezji tarnowskiej?
I Komunia Św. w diecezji tarnowskiej zazwyczaj organizowana była w pierwszych tygodniach maja. Drugi rok z rzędu mierzymy się jednak z pandemią koronawirusa. Coraz częściej pada więc pytanie – jak w tym roku będzie wyglądać ta uroczystość?

fot. UM Gorlice

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje