środa, 14 kwietnia 2021 11:27

Co z I Komunią Św. w diecezji tarnowskiej?

Autor Aleksandra Tokarz
Co z I Komunią Św. w diecezji tarnowskiej?

I Komunia Św. w diecezji tarnowskiej zazwyczaj organizowana była w pierwszych tygodniach maja. Drugi rok z rzędu mierzymy się jednak z pandemią koronawirusa. Coraz częściej pada więc pytanie – jak w tym roku będzie wyglądać ta uroczystość? O tym zdecydują poszczególne parafie. W tym roku nie będzie specjalnego dekretu Biskupa Tarnowskiego.

Jak poinformował w rozmowie z Radiem Kraków rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Ryszard Nowak, o tym jak będzie wyglądać uroczystość I Komunii Św. i kiedy się odbędzie, mają zdecydować kapłani wspólnie z rodzicami dzieci.

Ks. Nowak tłumaczył w rozmowie ze stacją, iż należy uwzględnić specyfikę parafii oraz wielkość grupy dzieci, która przystępuje do tego sakramentu. W praktyce ma to oznaczać, by nie organizować Komunii Św. w dużych grupach, a dzieci podzielić na mniejsze, na przykład w obrębie jednej klasy. Organizacja tego wydarzenia może przypaść na dni świąteczne – w niedziele, ale też w soboty, przez cały maj, a nawet cały czerwiec. Najważniejszą kwestią ma być uwzględnienie aspektu bezpieczeństwa dzieci i ich rodziców.

Niedzielski: „Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna”. Znamy dalsze obostrzenia!
- Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Podjęto decyzję o dalszych obostrzeniach. Co nas czeka?
koronawirus najnowsze informacje

inf. Radio Kraków, fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje