czwartek, 22 sierpnia 2019 10:32

Są fundusze na zakup nowoczesnej karetki dla powiatu bocheńskiego

Autor Jakub Tomasik
Są fundusze na zakup nowoczesnej karetki dla powiatu bocheńskiego

400 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia otrzymał szpital w Bochni na zakup nowoczesnej karetki. Nowa karetka trafi do szpitala najprawdopodobniej jesienią.

- Cieszę się, że udało się pozyskać fundusze na zakup nowej karetki. To zwiększy nie tylko bezpieczeństwo naszych mieszkańców, ale także poprawi komfort pracy ratowników medycznych – mówi Adam Korta starosta bocheński.

W sumie na terenie powiatu bocheńskiego stacjonuje pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego, które wykorzystują zamiennie 8 karetek. Najstarsze pojazdy są mocno wysłużone, pochodzą bowiem z 2005 roku.

-Istotne jest to, że te pojazdy pokonują tysiące kilometrów w ciągu roku, także po trudnym terenie, są więc bardzo wyeksploatowane – podkreśla Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Warto przypomnieć, że ZRM w powiecie bocheńskim są rozlokowane w czterech miejscach. Przy Szpitalu Powiatowym w Bochni funkcjonują dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Są jeszcze punkty w Muchówce , Dziewinie i Trzcianie.

ZRM mają do obsłużenia 100-tys. powiat bocheński. W ciągu roku karetki wyjeżdżają do pacjentów ponad siedem tysięcy razy.

Inf. Powiat Bocheński

Bochnia - najnowsze informacje