czwartek, 5 listopada 2020 12:49

Sądecki Bieg Niepodległości odbędzie się w sposób … wirtualny. Co to oznacza?

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecki Bieg Niepodległości odbędzie się w sposób … wirtualny. Co to oznacza?

Sądecki Bieg Niepodległości na terenie skansenu, aby wykorzystać jego wyjątkowe otoczenie. Takie były plany, które ostatecznie zostały pokrzyżowane przez pandemię. Ale organizatorzy nie zrezygnowali z organizacji wydarzenia. Bieg się odbędzie. Jak? Wirtualnie!

Plan Sądeckiego Biegu Niepodległości zakładał organizację wydarzenia na terenie sądeckiego skansenu, z biurem zawodów, mieszczącym się w Miasteczku Galicyjskim. Plany pokrzyżowała pandemia oraz względy bezpieczeństwa, które skłoniły organizatorów do zmiany sposobu odbycia biegu. Przybrał on formę wirtualną. Co to oznacza?

- Uczestnik biegu wybiera dogodne dla siebie miejsce do pokonania dystansu, który sam sobie wyznacza. Pokonaną przez siebie trasę może zapisać w aplikacjach na smartfonie (aplikacja np. strava, endomondo itp) następnie przesłać nam zapis wraz ze zdjęciem z trasy biegu - mile widziane akcenty patriotyczne. Nie będziemy oczywiście rygorystyczni, zależy nam na symbolicznym uczczeniu odzyskania przez Polskę Niepodległości – informuje Krzysztof Saczka.

To początek „Sądeczanki”? Rozstrzygnięto przetarg na pierwszy odcinek DK75 Brzesko-Nowy Sącz
Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę pierwszego odcinka DK 75 na trasie Brzesko – Nowy Sącz. Nowa droga będzie stanowić zachodnią obwodnicę Brzeska i będzie jednocześnie początkiem wyczekiwanej „sądeczanki”. Na realizację zadania wykonawca ma 36 miesięcy. Spośród sześciu wykonawców, którzy z…

Sposób rozgrywania tych zawodów ma również na celu zachęcić i zmotywować uczestników o zadbanie o swoje zdrowie psychofizyczne w tych trudnych czasach. Sądecki Bieg Niepodległości wirtualnie startuje 11 listopada, a rywalizować można aż do końca miesiąca - tak by każdy mógł wybrać dogodne dla siebie warunki i czas, w którym pokona trasę biegu.

Do tej pory do udziału w wydarzeniu zgłosiło się 43 zawodników, chcących rywalizować w sposób wirtualny. Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapisać, nie wszystko stracone!

Zapisy prowadzone są poprzez adres mailowy. W tym celu zgłoszenia trzeba przesyłać na adres biuro@activland.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: Imię, Nazwisko, Data urodzenia, opcjonalnie drużyna, adres do wysyłki medalu.

fot. Facebook/Sądecki Bieg Niepodległości

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje