środa, 6 kwietnia 2022 08:11

Samochód potrącił rowerzystę na drodze wojewódzkiej. Interweniował helikopter LPR

Autor Katarzyna Jamróz
Samochód potrącił rowerzystę na drodze wojewódzkiej. Interweniował helikopter LPR

Z poważnymi obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala LPR-em 67-letni rowerzysta, potrącony przez kierowcę osobowego golfa.

W poniedziałek (4 kwietnia) po godzinie 13, dyżurny Centrum Powiadamiania Ratowniczego odebrał informację o zdarzeniu z udziałem rowerzysty. Na miejsce skierowano ratowników medycznych, strażaków oraz policjantów z Ciężkowic oraz ruchu drogowego z Tarnowa. Z uwagi na obrażenia rowerzysty zadysponowano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Helikopter przetransportował rannego mężczyznę do tarnowskiego szpitala z urazem głowy. Na miejscu kierowano ruchem w sposób wahadłowy, a policjanci ruchu drogowego ustali okoliczności tego wypadku.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas manewru wyprzedzania, kierująca samochodem osobowym 57-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w poruszającego się w tym samym kierunku rowerzystę. Ten wytrącony z równowagi przewrócił się, uderzając przy tym głową o asfaltową drogę. Kierująca była trzeźwa, jednak nie potrafiła powiedzieć dlaczego na niego najechała

– informuje policja.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który posłuży w wszczętym postępowaniu i pozwoli na wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego wypadku drogowego. Kobieta straciła swoje prawo jazdy, a jej samochód został odholowany na parking celem wykonania szczegółowych oględzin. Postępowanie w tej sprawie przeprowadzą specjaliści z zakresu wypadków drogowych Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje