sobota, 19 marca 2022 13:04

Samochód znajdował się poza drogą, leżąc na lewym boku. Nikogo nie było w pojeździe ani w pobliżu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Samochód znajdował się poza drogą, leżąc na lewym boku. Nikogo nie było w pojeździe ani w pobliżu

W czwartek (17 marca) o godzinie 14:47 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Florynka oraz OSP Grybów Biała zadysponowane wezwane do działań we Florynce. Poza drogą znaleziono porzucone auto.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze wojewódzkiej nr 981 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Kia z barierą energochłonną. Samochód znajdował się poza drogą, leżąc na lewym boku. W pojeździe nikogo nie znaleziono. Kierowca nie znajdował się też w pobliżu auta.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz przewróceniu go na koła w celu wykluczenia obecności poszkodowanych osób pod pojazdem. Podczas prowadzenia czynności na miejscu zdarzenia, zauważono w pobliskim lesie osobę, która okazała się kierowcą.

Mężczyzna w asyście funkcjonariusza policji oraz ratownika został doprowadzony do radiowozu, a następnie do karetki w celu przeprowadzenia badań. Na miejscu zdarzenia pozostały OSP Grybów oraz OSP Florynka w celu zabezpieczenia go i usunięciu części bariery energochłonnej w porozumieniu z przybyłym na miejsce zdarzenia pracownikiem zarządcy drogi wojewódzkiej.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Działania strażaków trwały prawie trzy i pół godziny.

Inf.. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje